Бібліотека продовжує працювати в дистанційному режимі

Поділитися: 
Дата події: 
5-10-2020

Зростання статистики захворювань, цифри якої стрімко збільшуються останнім часом, – усе це  й досі не дає багатьом повернутись до того життя, яке було ще півроку тому. Зважаючи на ситуацію, яка нині складається з поширенням вірусу, а також керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2020 року № 760, якою карантинні обмеження продовжено до 31 жовтня нинішнього року, наша бібліотека змушена залишатись у режимі дистанційної роботи.  Хоча ми розуміємо, що багатьом читачам хотілось би прийти до нас і попрацювати в тиші наших читальних зал та каталогах. Та це – наше відповідальне ставлення до запобігання поширенню хвороби, наша і ваша безпека, яка має бути дотримана належним чином.

Тих, хто часом дорікає нам у зверненнях, що ми не працюємо, можемо  запевнити: бібліотека активно працює не лише дистанційно (дистанційно працюють науковці та інформаційно-аналітичні служби), а кожного дня на своїх робочих місцях трудяться дирекція та всі внутрішньобібліотечні відділи, які забезпечують безперебійне функціонування за всіма напрямами бібліотеки, котра є найбільшим у державі книжковим і довідково-інформаційним ресурсом. Працюють  на своїх робочих місцях інформаційні служби та науково-виробничі відділи, які комплектують фонди бібліотеки, описують літературу, організують зберігання фондів, формують електронні каталоги, поповнюють бази даних та обслуговують через міжбібліотечний абонемент читачів копіями замовленої літератури, здійснюється листування та підготовка довідок тощо. Немає жодного підрозділу чи служби в бібліотеці, які б припинили свою діяльність. В повному обсязі щоденно працюють усі технічні служби та охорона. Установа забезпечує дотримання усіх вимог карантину за власний рахунок, що також є складним. Це велике напруження для такої великої бібліотеки,  як наша.

Одночасно звертаємо вашу увагу, шановні читачі, на можливості використання величезного електронного ресурсу, яким володіє бібліотека і який значно перевищує усі бібліотечні наукові ресурси України. Ми маємо доступ до значної кількості зарубіжної літератури, що є у відкритому доступі, повний ресурс усієї наукової періодики України, великий ресурс монографічної літератури, збірники наукових праць, авторефератів та іншої літератури. А у відкритому доступі, під рубрикою « Наука України: доступ до знань», ви можете знайти наукову періодику, монографії тощо. Привертаємо також вашу увагу, що через потужний і багатофункціональний портал НБУВ ви можете вийти на сайт більшості бібліотек світу і знайти там необхідну літературу. Є також доступ до електронного каталогу, імідж-каталогу, можливості пошуку в електронній картотеці, інших електронних ресурсах.

При цьому ми намагаємось задовольнити у міру наших можливостей ваші запити й потреби. Багато користувачів плідно використовують наші електронні ресурси. Варто сказати, що за період карантину значно зросла кількість відвідувань нашого інтернет-порталу та користування його можливостями. Ми вдячні кожному з 885 тисяч користувачів, які відвідали портал бібліотеки протягом карантину, скористалися її послугами та працювали з її ресурсами. У наступній окремій публікації ми ще раз нагадаємо вам про наші можливості, розповімо про розширення наявних послуг та запровадження нових.

Враховуємо також потреби тих користувачів, які працюють над науковими роботами, розвідками, дисертаціями і хотіли б мати ті чи інші копії документів. Відповідні копії ви можете замовити через Відділ міжбібліотечного абонемента (ВМБА), вони будуть виготовлені (за невеликі кошти) й надіслані вам у зручний для вас спосіб.

З питань, що виникають у процесі пошуку чи замовлень, можна звертатись до чергового адміністратора за телефоном (044) 524-81-36, який до ваших послуг з 9 до 18 години, крім вихідних і святкових днів, а також через електронну пошту (service@nbuv.gov.ua, library@nbuv.gov.ua), сервіси «Зворотній зв’язок», «Віртуальна довідка», «Запитай бібліографа».

 Що ж стосується нерозуміння деким з читачів, чому не можна відкрити читальні зали, де, мовляв, відвідувачі розміщувались би на безпечній відстані, то мусимо поінформувати вас про обставини, що мають супроводжувати таке відкриття. Щоб запрацювали читальні зали НБУВ, треба не лише вивести на роботу близько 100 співробітників (адже будуть задіяні не тільки читальні зали, а й сховища, пункт контролю, каталоги, інші служби), а також  і забезпечити їх безпеку. Це означає, що кожні дві години треба міняти маски, рукавички, проводити дезінфекцію всіх приміщень, а ще й спеціальних боксів для книг і журналів (матеріали, що видаються, також потрапляють у зону ризику). Чотири рази на день, п’ять днів на тиждень – це конкретне питання матеріальних ресурсів, які забезпечені лише частково. Тож ризикувати здоров’ям співробітників та читачів за таких умов – не  дуже відповідально.

         Тому, як ми вже повідомляли, організація відновлення звичайного режиму роботи обслуговування читачів у приміщеннях бібліотеки залежатиме від динаміки подальшого послаблення карантину та здійснення необхідних заходів з безпечної роботи співробітників і читачів з дотриманням усіх протиепідемічних вимог. Як тільки дозволить ситуація, ми відкриємо свої зали.

         Разом з тим ще раз наголошуємо, що ці обставини не є нездоланною перешкодою для спілкування. Ми – максимально до ваших послуг. Користуйтеся нашими електронними ресурсами (див.  публікацію на сайті “Електронні ресурси НБУВ – на допомогу науці під час карантину”), замовляйте електронні копії документів, ми відкриті для будь-яких віртуальних замовлень.

Бережіть себе, наразі продовжуймо співпрацювати дистанційно.

 

Адміністрація НБУВ