Продовжуємо працювати у дистанційному режимі

Поділитися: 
Дата події: 
12-05-2020 до 22-06-2020

Дорогі друзі, користувачі та читачі  нашої Бібліотеки!

Ми поки що продовжуємо в умовах карантину працювати в дистанційному режимі. Хоча сподіваємось, що зовсім скоро таки зможемо знову гостинно відчинити для вас свої двері й зустрітись безпосередньо.

Ви щиро порадували нас тим, що продовжуєте активно використовувати наші електронні ресурси на порталі Бібліотеки  та послуги. Статистика показує, що кількість наших  користувачів, виросла на 75 відсотків – який чудовий показник.

Ми ж зі свого боку посилюємо роботу й збільшуємо мережу послуг з підтримки та поповнення інформаційних матеріалів порталу НБУВ. Так, здійснюється консультування через онлайнові сервіси НБУВ «Віртуальна довідка» та «Зворотний зв'язок». Підтримується редагування та наповнення інформаційного порталу «Наука України: доступ до знань», поповнюються цифрова електронна бібліотека «Україніка» та  інтелектуальний календар «Україніка в датах». Співробітники Інституту інформаційних технологій продовжують удосконалювати пошукові інструменти порталу НБУВ «Тематичний навігатор» та «Авторитетні файли». Користувачі мають можливість щоденно знайомитися в цими ресурсами та електронними каталогами.

Бібліотека продовжує організацію безперебійного інформаційно-аналітичного обслуговування електронними  ресурсами дистанційних користувачів також і в системі державного управління, безпекових  структур, регіональних інформаційних  центрів, громадських  організацій. З інформаційно-аналітичними матеріалами щодо суспільно-політичної, економічної та зовнішньополітичної діяльності України читачі можуть ознайомитися на сайті Центру досліджень соціальних комунікацій Бібліотеки http://nbuviap.gov.ua/.

Науково-інформаційна робота СІАЗ, НЮБ і ФПУ НБУВ з реалізації інформаційно-аналітичного обслуговування владних структур, відомств і організацій

У рамках ВРІ і ДОК (вибіркове розповсюдження інформації і диференційоване обслуговування користувачів) відбувається розсилка інформаційно-аналітичних продуктів СІАЗ, НЮБ і ФПУ НБУВ на e-mail центральних органів державної влади, відомств, громадських організацій (Академія СБУ, РНБО, Конституційний суд України, Президія НАНУ, УСПП, УБА, Міжвідомчий НДЦ з проблем боротьби з організованою злочинністю, Донецький Інститут інформації, НДІ  Держприкордонслужби,          

Посольства України у Польщі, Грузії та ін.), а також на e-mail веб-представництв органів місцевої державної влади та місцевого самоврядування (у всіх областях України державні адміністрації і ради всіх рівнів; електронні адреси Об’єднаних територіальних громад (ОТГ))  – загалом відправка здійснюється на 2 800 електронних адрес по всій Україні.

Протягом карантинного періоду випущено для розсилки, а також виставлення на веб-сайт ЦДСК НБУВ випуски:

 • «Суспільно-політичні події у відображенні електронних ЗМІ» (7 випусків)
 • «Домінуючі теми суспільно-політичного характеру у відображенні електронних ЗМІ» (7 випусків)
 • «Україна: події, факти, коментарі. Інформаційно-аналітичний журнал» (4 випуски)
 • «Адаптація переселенців в Україні» (8 випусків)
 • «Події. Персоналії: регіональний зріз» (8 випусків)
 • «Проблеми інформатизації» (4 випуски)
 • «Інформаційні технології в державному управлінні: Ініціативи Президента України» (2 випуски)
 • «Стратегія сталого розвитку України-2030» (інформаційно-аналітичний бюлетень) (2 випуски)
 • «Україна у відгуках зарубіжної преси» (інформаційно-бібліографічний бюлетень) (2 випуски)
 • «Інститут президентства в зарубіжних ЗМІ» (інформаційно-реферативний бюлетень) (2 випуски)
 • Громадська думка про правотворення (4 випуски)
 • Конституційний процес (2 випуски)
 •  Україна у фокусі іноземних ЗМІ (2 випуски)

За весь період карантину здійснено 128 800 розсилок електронних копій випусків інформаційно-аналітичних продуктів СІАЗ, НЮБ і ФПУ НБУВ на всі електронні адреси користувачів.

Окрему статистику нашої з вами співпраці за цей час ми подаємо й нині на нашому сайті.

Тож тримаймося разом і надалі! Ми з вами на зв’язку –  цілодобово.

Статистика відвідувань інформаційних ресурсів НБУВ за 17.03.2020 – 05.05.2020

У період з 17 березня до 5 травня 2020 року інформаційні ресурси НБУВ відвідали понад 365 тисяч користувачів, було здійснено понад 598 тисяч сеансів роботи та 1,5 мільйона інформаційних запитів.

Запущено новий сервіс метаданих ORCID та DOI на порталі «Наука України: доступ до знань». Повідомлення про новий сервіс переглянули та позитивно відреагували понад 6,5 тисячі користувачів (серед яких університетські та наукові бібліотеки). З метою створення нових пошукових профілів у період карантину до нас звернулись понад 200 науковців України.

Продовжувалася співпраця з видавництвами наукових журналів, здійснено робіт з редагування анкет наукових видань (зміна назв, уточнення редколегій, індексування міжнародними базами даних, наявність DOI тощо) стосовно більш як 50 видань. Приймались електронні версії видань на депозитарне зберігання (опрацьовано понад 75 листів з новими надходженнями).

Через сервіс «Віртуальна довідка» надано відповіді на 60 бібліографічних запитів віддалених користувачів. Здійснювалось консультування користувачів засобами електронної пошти. Підготовлено анотовану інформацію щодо міжнародних навчальних та наукових ресурсів, які відкрили доступ до своїх сервісів під час карантину. Ці повідомлення переглянули та позитивно відреагували понад 1,5 тисячі користувачів (серед яких університетські та наукові бібліотеки).

Для удосконалення пошукового апарату е-бібліотеки «Україніка» було введено понад 230 нових довідкових записів, пов'язаних з історією та культурою України. В цей період користувачі активно звертались до розділу  і читали в «Україніці» 49 548 електронних книг.

Загалом же за цей період ми мали 4,95 мільйона відвідувань,  користувачів з унікальними IP-адресами  було 1,47 мільйона, кількість сеансів роботи за добу  -  98,9 тисячі, тобто вона зросла в середньому  у півтора рази (минулого року цей показник складав 60 тисяч протягом однієї доби).  Завантажено в цей період файлів (pdf) разом: 60,9 мільйона (безпосередньо через сайт НБУВ – 150 тисяч).

Фотоматеріали: