Жінка в радянському агітпропі

Поділитися: 

Прослідкувати, як змінювався образ жінки та, відповідно, ставлення до неї, в радянській ідеологічній системі; пересвідчитися в тому, що український плакат був пропагандистською зброєю у боротьбі за нові гендерні стереотипи, матимуть можливість відвідувачі нової виставки «Жінка в радянському агітпропі» – вона підготовлена на матеріалах з фондів відділу образотворчих мистецтв НБУВ.

Увазі гостей будуть представлені картинки-лубки та плакати 1920–1980-х років авторства талановитих українських майстрів ХХ століття: Анатоля Бондаровича, Наума Соколюка (Соколіні), Марії Юнак, Івана Падалки, Оксани Павленко, Віктора Саввіна, Григорія Цапка, Миколи Міщенка, Ібрагима Літинського, Охріма Судомори, Лева Каплана, Олександра Маренкова, Олега Терентьєва, Клавдії Кудряшової, Рема Багаутдінова, Ольги Абрамової та інших.

Виставка також надасть можливість переконатися у слушності вислову французької феміністки Симони де Бовуар про те, що «суспільство, в якому б чоловіки й жінки були рівноправними, неважко собі уявити, позаяк це саме те суспільство, яке обіцяла створити радянська влада». Адже світ жіноцтва, що постає в образотворчому агітпропі радянської доби, – це той нездійснений рай, що був обіцяний жінкам, але втілився лише на словах та в плакатних аркушах. Тож пропонована виставка – ще й привід замислитися над жіночою долею не тільки у далекому минулому, а й у теперішній час.

Відкриття виставки «Жінка в радянському агітпропі»  відбудеться 13 березня о 15.00 у приміщенні філії НБУВ №1 по вулиці Володимирській, 62.

Запрошуємо на виставку!

Фотоматеріали: