Книжкова виставка з нагоди 140-річчя від дня народження Володимира Дорошенка "Князь української бібліографії"

Поділитися: 
Дата події: 
7-10-2019 до 6-11-2019

З 7 жовтня 2019 року в читальному залі відділу зарубіжної україніки (корпус по вулиці Володимирській, 62, кімната № 302) відкрита експозиція книжкової виставки до 140-річчя від дня народження Володимира Вікторовича Дорошенка (03.10.1879 р. – 25.08.1963 р.), дійсного члена Наукового товариства імені Шевченка і Української вільної академії наук, директора бібліотеки Наукового товариства імені Шевченка у Львові, автора низки праць у галузі бібліографії та українознавства, визначного журналіста й українського патріота.

«Мало хто з людей, зв‘язаних із НТШ, знав так добре всі подробиці орлиного лету до сонця наукової правди тієї некоронованої Всеукраїнської академії Наук, як саме він… Його всеукраїнський патріотизм огортав однаково любов‘ю як свою Полтавщину, так і Галичину. Перед Володимиром Вікторовичем ніхто із західних Українців не мав ніяких тайн, бо він був своїм для всіх Українців Соборної України», – написав професор Микола Чубатий у «Слові про автора» до книги В. Дорошенка «Огнище української науки».

«Князем української бібліографії» назвав Володимира Дорошенка професор Ілько Борщак у статті з нагоди 70-ліття ювіляра (ж. «Україна», ч. 4, за 1950 р.). Осип Данко, український вчений, бібліограф, правник, громадський, культурний і політичний діяч США, член УВАН, дійсний член НТШ в Америці, продовжив підтвердження цього «титулу», наголосивши, «що після Івана Омеляновича Левицького нікого з-поміж українських бібліографів не можна порівняти з Володимиром Вікторовичем не тільки щодо років служби, але й щодо серйозности вкладу в практику української бібліографії».

В експозиції представлені бібліографічні праці, окремі статті та публікації В. Дорошенка, література про нього, які зберігаються у фондах Відділу зарубіжної україніки Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Книжкова виставка діє в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація: актуальні тенденції у цифрову епоху» і триватиме до 6 листопада 2019 року.

Валентина Березкіна,

молодший науковий співробітник

відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ

Фотоматеріали: