Збереження бібліотечних фондів: традиції, інновації, перспективи

Поділитися: 
Дата події: 
10-10-2019

Превентивні методи збереження фондів в умовах росту техногенного навантаження, біопошкодження фондів та проблеми їх захисту, інноваційні підходи в реставраційній практиці, використання електронних баз даних у сучасній системі збереження фондів, збереження унікальних бібліотечних документів як невід’ємної складової національного культурного надбання держави, результати матеріалознавчих експериментів, медичні аспекти застосування дезинфікуючих засобів у бібліотечних та архівних приміщеннях та низка інших питань обговорювалися на семінарі «Збереження бібліотечних фондів: традиції, інновації, перспективи», що відбувся 10 жовтня 2019 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація: актуальні тенденції у цифрову епоху».

Оскільки програма семінару була досить різноплановою, до участі в його роботі долучилися фахівці багатьох профільних установ м. Києва.

Зокрема, були представлені науковці і фахівці з Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Національної історичної бібліотеки України, Національної наукової медичної бібліотеки України,  Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України, Національної бібліотеки України для дітей, науково-технічної бібліотеки імені Г.І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»,  наукової бібліотеки імені М.В. Довнар-Запольського ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана», наукової бібліотеки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Також Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г. Заболотного, науково-технічної бібліотеки Національного авіаційного університету, Державної наукової установи «Книжкова палата України імені Івана Федорова», завідувачі бібліотек та спеціалісти установ НАН України – Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного, Інституту молекулярної біології і генетики, Інституту металофізики імені Г.В. Курдюмова, Інституту загальної та неорганічної хімії імені В.І. Вернадського, Інституту мікробіології і вірусології імені Д.К. Заболотного, науково-технічної бібліотеки «Українського інституту інтелектуальної власності», установи ТОВ «ДЕСНА-ДНІПРО-ТАНДЕМ», яка займається гігієною бібліотечних, архівних фондів та музейних експонатів, а також господарів – Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

У семінарі брали участь 45 фахівців з питань збереження бібліотечних та архівних фондів України, для яких були оприлюднені змістовні презентації. Учасники семінару обговорили низку зазначених питань, запропонували активізувати співпрацю в галузі збереження та консервації документів у бібліотеках, музеях і архівах України в різних форматах та ініціювати розроблення нової державної програми збереження фондів в Україні. На засіданні було висловлено декілька пропозицій щодо тем обговорення на наступному семінарі. Зокрема, це стосується розробки рекомендацій з технологічних вимог до збереження документів на нетрадиційних носіях.

 

Науковий керівник семінару,

Заступник генерального директора з наукової роботи,

кандидат історичних наук

Людмила Муха

 

Учений секретар семінару,

науковий співробітник

Любов Затока

Фотоматеріали: