Іван Миколайович Кейван – графік, мистецтвознавець, історик мистецтва: до 110-річчя від дня народження

Поділитися: 
Дата події: 
16-09-2019 до 16-10-2019

16 вересня 2019 року в читальній залі відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського  розгорнуто книжкову виставку «Іван Миколайович Кейван (16 вересня 1909 – 18 вересня 1992): до 110-річчя від дня народження». Нею пошановано 110-у річницю видатного графіка, мистецтвознавця, історика мистецтва.

Увагу відвідувачів привернуть розміщені в експозиції спогади самого діяча «Мандрівка в молодість» про його молоді роки життя, проведені в Коломиї, а також кілька монографій, присвячених історії української культури та мистецтва й українським художникам за кордоном. Однак найбільш популярною за запитами та  інтересом  виявилась монографія «Тарас Шевченко – образотворчий мистець», яку видав Комітет українців Канади у 1964 році. За неї Комітет нагородив автора Шевченківською медаллю.

Найповніше на виставці представлені статті І. М. Кейвана, що стосуються життя та творчого здобутку видатних художників, граверів, письменників, громадських діячів України. Вони були опубліковані в численних українських часописах та альманахах Канади. Серед них – «Наше життя» (м. Едмонтон), «Нові дні» (м. Торонто), «Західноканадський збірник» (м. Едмонтон), «Новий шлях» (м. Вінніпег) тощо.

Окремий блок видань присвячений творчому спадку дружини й помічниці митця Марії Адріани Кейван – її повістям: «Пливе-шумить ріка» та «Карвендель», що були ілюстровані художником. Крім того, на виставці можна ознайомитись і з роботами І. М. Кейвана, які використані в оформленні обкладинок до наукових праць та журналів.

Загалом в експозиції представлені як діаспорні, так і вітчизняні довідкові видання про цього відомого в царині мистецтва діяча, що розкривають основні періоди його життєвого та творчого шляху.

Виставка експонуватиметься в корпусі НБУВ по вул. Володимирська 62 (кім. 302) упродовж 16 вересня – 16 жовтня 2019 р.

Запрошуємо всіх зацікавлених відвідати її.

Катерина Петриченко,

молодший науковий співробітник відділу зарубіжної україніки

Інституту книгознавства НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Інститут книгознавства
Корпус №2, вул. Володимирська 62, к. 313;
kovalchuk@nbuv.gov.ua
+38 (044) 234-9306
Директор Інституту книгознавства НБУВ
Ковальчук Галина Іванівна,
д-р іст. наук, професор