Василь Костянтинович Липківський: до 155-річчя від дня народження

Поділитися: 
Дата події: 
20-03-2019

З нагоди 155–річчя від дня народження церковного і освітнього діяча, першого митрополита Української автокефальної православної церкви Василя Костянтиновича Липківського (1864-1937) у відділі зарубіжної україніки Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відкрито виставку зі своїх фондів на тему «Василь Костянтинович Липківський (1864-1937): до  155-річчя від дня народження».

Основу експозиції становить література, видана за межами України: твори самого церковного діяча, праці дослідників автокефалії, журнали та часописи, енциклопедії тощо.

Найбільш повно в експозиції представлені твори Василя Липківського – проповіді на теми з послань святих апостолів та з Святої Євангелії, а також передруки уривків  однієї з найбільших праць митрополита «Історія Української Православної Церкви», присвячені подіям відродження Української Православної Церкви в 1917-1930 роках.

Великий блок інформації, присвяченої цій видатній особистості та його творам, міститься також у журналах і часописах, виданих впродовж 50–90-х років ХХ століття. Серед них: «Вільна Україна» ( Нью Йорк, США), «Віра» (Лівінгстон, США), «Вісник» (Нью Йорк, США) «Канадійський ранок» (Вінніпег, Канада), «Український історик» (Нью Йорк, США), «Церква і життя» (Чікаго, США) тощо.

Значне місце в літературі відведено вшануванню пам’яті митрополита – публікації його портретів, спогадам про нього, встановленню пам’ятника у жовтні 1983 року в  містечку Саут-Баунд-Брук (США), присвяченню йому віршів та навіть поеми «Блаженні чистії серцем» (автор М. Мандрика).

На виставці представлені також статті та праці послідовників справи В. Липківського – В. Чехівського «За церкву, Христову громаду, проти царства тьми», «Визволення», В. Потієнка «Відновлення ієрархії Української Православної Автокефальної Церкви», а також дослідження провідних науковців та громадських діячів про роль та значення автокефалії Української православної церкви – Д. Дорошенка, Н. Полонської-Василенко, О. Лотоцького, Ю. Бойка, В. Полярного тощо.

Виставка експонуватиметься у корпусі НБУВ по вул. Володимирська 62 (кім. 302) упродовж 20 березня – 20 квітня 2019 року.

Запрошуємо всіх зацікавлених відвідати виставку!

Катерина Петриченко,

м. н. с. відділу зарубіжної україніки

Інституту книгознавства НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Інститут книгознавства
Корпус №2, вул. Володимирська 62, к. 313;
kovalchuk@nbuv.gov.ua
+38 (044) 234-9306
Директор Інституту книгознавства НБУВ
Ковальчук Галина Іванівна,
д-р іст. наук, професор