«Мистецтво українського панегірика»

Поділитися: 
Дата події: 
11-03-2019

У відділі стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства НБУВ відкрилась книжкова виставка «Мистецтво українського панегірика».

В експозиції представлено стародруковані видання творів панегіричного змісту кінця XVI – кінця XVIII століття, надруковані у різних українських видавничих осередках Львова, Києва, Почаєва, Замостя, Чернігова, Супрасля. Організатори закцентували увагу на особливостях зовнішнього та внутрішнього оздоблення українських панегіричних видань у порівнянні з західноєвропейськими друками тієї ж тематики та періоду, а також на тематичному розмаїтті вітчизняних віншувальних творів. Представлено перші українські панегірики, надруковані у Львові, – кириличну «Просфониму» 1591 року та латиномовний «Epithalamium» Ш. Шимоновича 1592 року; видання, оздоблені мистецькими ілюстраціями визначних українських граверів – І. Щирського, Г. Левицького, І. Филиповича; твори, написані на пошану визначних українських діячів – київських митрополитів Петра Могили та Варлаама Ясинського, гетьмана Івана Мазепи та ін.

Виставка діятиме упродовж двох місяців у приміщенні відділу стародруків (к. 114) у корпусі на вулиці Володимирській, 62 в години роботи читального залу. Запрошуємо всіх бажаючих доторкнутися до мистецтва української стародрукованої книги.

Юлія Рудакова.

старший науковий співробітник відділу,

кандидат історичних наук

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Інститут книгознавства
Корпус №2, вул. Володимирська 62, к. 313;
kovalchuk@nbuv.gov.ua
+38 (044) 234-9306
Директор Інституту книгознавства НБУВ
Ковальчук Галина Іванівна,
д-р іст. наук, професор