Наталія Полонська – життя і праця для утвердження істини

Поділитися: 
Дата події: 
13-02-2019 до 13-03-2019

13 лютого 2019 року у читальній залі відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського починає роботу книжкова виставка, приурочена до 135-річчя від дня народження Н. Д. Полонської-Василенко (1884–1973), українського історика, педагога, археографа, історіографа. На виставці представлені книжкові й періодичні видання, що висвітлюють життя та діяльність людини широкого інтелектуального масштабу і великого досвіду. Серед експонатів виставки наукові праці, численні статті та передмови до багатьох видань інших науковців, спогади вченої, а також праці про Наталію Дмитрівну.

Серед книг, представлених на виставці, особливо цінною в історіографії  Н. Полонської є її праця "Дві концепції історії України і Росії". Це наукова концепція історії України і Росії, в якій вчена зібрала і детально проаналізувала всі тогочасні теорії, схеми і концепції історії Росії і України і довела хибність панівних у західній історіографії понять про Росію і Україну.

Не менш цікаві й інші її роботи – фундаментальні історичні дослідження, праці, присвячені історії Православної церкви в Україні,  численні мемуарні й біографічні нариси про українських діячів науки і культури.

Виставка експонуватиметься упродовж 13 лютого – 13 березня 2019 року за адресою: вул. Володимирська, 62, к. 302 (3-й поверх).

Контактна інформація

Інститут книгознавства
Корпус №2, вул. Володимирська 62, к. 313;
kovalchuk@nbuv.gov.ua
+38 (044) 234-9306
Директор Інституту книгознавства НБУВ
Ковальчук Галина Іванівна,
д-р іст. наук, професор