У нашій бібліотечній родині – ювілей

Поділитися: 
Дата події: 
9-11-2018

Інститут архівознавства щиро вітає свого співробітника-ветерана Олександра Миколайовича Закусила
з 85-річним ювілеєм

Вечір 9 листопада 2018 року в Інституті архівознавства НБУВ завершився дещо неформальною, але дуже приємною подією – святкуванням 85-річчя від дня народження колишнього співробітника Інституту Олександра Миколайовича Закусила. З цієї нагоди до Інституту архівознавства з привітаннями і подарунками завітали представники адміністрації НБУВ член-кореспондент НАН України Л.А. Дубровіна, академік НАН України О.С. Онищенко, Л.В. Муха та колишні співробітники Інституту архівознавства – колеги О.М. Закусила Л.І. Стрельська, О.В. та О.М. Березовські, О.Ю. Кондратенко.

Олександр Миколайович Закусило – уродженець села Мединівка Коростенського району Житомирської області, пройшовши значний життєвий шлях і набувши неабиякого досвіду на керівній роботі, прийшов до Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського на початку 1990-х років. Відтоді працював у ньому старшим науковим співробітником понад 20 років. З успіхом виконував важливу й копітку роботу, зокрема комплектування та наукове опрацювання документів особового походження видатних науковців України. У його «персональному заліку» – 50 особисто укомплектованих архівних фондів учених, серед яких академіки НАН України М.М. Амосов, І.С. Курас, М.Ф. Гулий, П.Г. Костюк  та багато інших; 43 особові архіви вчених опрацьовано і включено до складу Національного архівного фонду 5502 одиниці зберігання архівних документів.

Незважаючи на те, що декілька останніх років Олександр Миколайович Закусило є «почесним пенсіонером», він був і залишається для колективу Інституту архівознавства НБУВ улюбленим позаштатним співробітником –завжди усміхненим і привітним, з обов’язковими компліментами жіноцтву, прикладом лицаря для чоловіків.

З нагоди знаменної дати генеральний директор НБУВ Л.А. Дубровіна вручила ювілярові почесну грамоту НБУВ за вагомий внесок у справу формування, збереження і популяризації архівної спадщини української науки, директор Інституту архівознавства Л.М. Яременко подарувала пам’ятну монету, випущену до 100-річчя НАН України, а співробітники Інституту архівознавства підготували слайд-шоу про життя та діяльність О.М. Закусила. В атмосфері щирості й приязні було згадано чимало чудових моментів спільної праці й висловлено багато  добрих побажань.

Щиро вітаємо шановного Олександра Миколайовича Закусила з ювілеєм і ще раз зичимо міцного здоров’я! Многая Літа!

Фотоматеріали: