Cемінар-практикум зі впровадження УДК

Поділитися: 
Дата події: 
6-06-2018

6 червня 2018 року в читальному залі бібліотеки Інституту історії України НАН України Інформаційно-бібліотечна рада НАН України організувала для працівників академічних бібліотек секції суспільних і гуманітарних наук НАН України семінар-практикум зі впровадження УДК. У роботі семінару взяли участь бібліотекарі інститутів філософії, літератури, мовознавства, української мови, археології, історії України, держави і права, політичних і етнонаціональних досліджень, мистецтвознавства, фольклористики та етнології, представники Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. Захід відвідало понад 30 фахівців.   

Робота семінару-практикуму була організована у двох частинах: перша стосувалася практичних кроків упровадження в роботу бібліотек УДК на заміну ББК, друга – методики систематизації документів за УДК. Доповіді-презентації «Науково-методичний супровід процесу впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи освітянських бібліотек» та «Упровадження УДК в практику роботи бібліотек закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти» представила Інна Лобановська, заввідділу комплектування та наукового опрацювання документів Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім.В.О.Сухомлинського.

Доповідачка ознайомила присутніх з передісторією питання, детально охарактеризувала перші кроки по впровадженню та способи переходу на УДК. У другій частині семінару присутні мали можливість на практиці розібратися зі складними випадками систематизації. І.Лобановська наголосила, що систематизація документів за УДК відбувається не за його назвою, а за змістом, з урахуванням потреб бібліотеки, а головне її користувачів.

Підсумовуючи роботу семінару-практикуму, слід відмітити високий рівень організації заходу та його практичну спрямованість до потреб бібліотек. Кожен з учасників мав можливість взяти участь в обговоренні, поспілкуватися з колегами, запропонувати власний досвід щодо систематизації документів за УДК.  

Інформаційно-бібліотечна рада НАН України

Опубліковано Прес-службою

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Головний корпус,
просп. Голосіївський 3,
к. 333 - 335.
Відділ теорії та методології бібліотечної справи
+38 (044) 524-2314
Відділ з охорони інтелектуальної власності
+38 (044) 524-1992
Читальний зал: Фонд
+38 (044) 524-3592
9.15 - 17.30 (понеділок – субота)
Читальний зал
9.15 - 18.00 (понеділок – неділя)