І-й Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв у Нагуєвичах

Поділитися: 
Дата події: 
31-05-2018

27–28 травня 2018 р. в Літературно-меморіальному музеї Івана Франка Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» з нагоди вшанування 102 річниці від дня смерті Івана Франка відбувся «І-й Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв в Нагуєвичах» за темою «Архівна спадщина Івана Франка та України: поступ оцифрування та популяризація». У заході взяли участь керівники, наукові співробітники, хранителі фондів архівів, музеїв, бібліотек та вишів України, дослідники життя та творчості І.Я.Франка, журналісти, представники польської фундації «Охороняймо спадщину» (м. Люблін). У роботі з’їзду взяв участь голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності М.Л.Княжицький. На форумі був присутній і онук письменника – Роланд Тарасович Франко.

Наукова частина з’їзду складалася з пленарного засідання та роботи двох секцій: «Оцифрування та популяризація архівної спадщини Івана Франка та України в архівних, музейних та бібліотечних колекціях» і «Музейна справа і українсько-польсько-єврейські взаємини у Східній Галичині (перша половина ХХ ст.)». Учасники з’їзду обговорили питання оцифрування архівної спадщини Великого Каменяра, популяризації її в режимі «ONLINE», видання багатотомного повного зібрання праць, епістолярної спадщини І.Я.Франка та документів про нього.

Національну бібліотеку України імені В.І.Вернадського на «І-му Міжнародному з’їзді архівістів та хранителів музеїв в Нагуєвичах» представляв старший науковий співробітник Інституту архівознавства НБУВ, кандидат історичних наук А.І.Шаповал, який в рамках своєї доповіді «Наукова співпраця І.Я.Франка та В.М.Перетца (за епістолярними джерелами)» ознайомив учасників форуму з документами про І.Я.Франка, що відклалися у фондах Інституту архівознавства та Інституту рукопису НБУВ.

До програми з’їзду увійшли заходи Міжнародної літературно-мистецької академії «Країна Франкіана», зокрема, відбулося відкриття й освячення міжнародної виставки «Посмертна Маска вічно живого» у підземеллі Літературно-меморіального музею Івана Франка ДІКЗ «Нагуєвичі» та показано виставу «Таїна буття» Львівським академічним обласним музично-драматичним театром ім.Юрія Дрогобича.

В рамках вшанування 102 річниці від дня смерті І. Я. Франка учасники з’їзду взяли участь у панахиді на площі Івана Франка у м. Дрогобич.

Висловлюємо організаторам «І-го Міжнародного з’їзду архівістів та хранителів музеїв в Нагуєвичах» й особливо директору Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдану Лазораку вдячність за запрошення до участі в з’їзді, який відбувся на високому рівні, бажаємо й в подальшому величних звершень, сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Матеріал підготував А.Шаповал

                                     

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 4-й поверх, к. 416;
надання архівних довідок - 1-й поверх, к. № 104.
9.15 - 18.00 (понеділок - п’ятниця)