Книжкові знаки в нових публікаціях вітчизняних науковців

Поділитися: 

Фонд довідкової книгознавчої літератури відділу стародруків та рідкісних видань поповнився сигнальним примірником нового видання наших одеських колег :

Книжкові знаки європейських бібліофілів у колекціях університетської бібліотеки : альбом-каталог / Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова, Наукова бібліотека ; упоряд.: О. В. Полевщикова, М. В. Алєксєєнко, Г. В. Великодна ; авт. передм. І. М. Коваль ; відп. ред. М. О. Подрезова. Одеса : Астропринт, 2017. 161 с. : іл.

У каталозі представлено зображення та описи 137 книжкових знаків, що належали 77 європейським бібліофілам – представникам німецької, французької, чеської, польської, британської знаті, громадським і політичним діячам, науковцям XVI–XIX ст. Значна частина книг із цими знаками свого часу входила до книжкових зібрань князів Воронцових і графа О. Г. Строганова, які увійшли цілісними колекціями до складу бібліотеки Новоросійського університету. Книжкові знаки розташовано в алфавіті прізвищ / імен власників. Опис знаків, виконаний відповідно до розробленої схеми, супроводжується кольоровими зображеннями, інформацією про примірник і власника, посиланнями на літературу.

З урахуванням недавнього власного досвіду підготовки подібного видання, хоча і з чорно-білими зображеннями книжкових знаків, добре розуміємо, скільки сил, часу, наукових знань і натхнення вкладено одеськими колегами в роботу над каталогом. Принагідно не можемо не відзначити, що проблематика розробки української книгознавчої термінології залишається актуальною, адже окремі визначення та поняття, застосовані в каталозі, викликають запитання та спонукають до наукової дискусії. Попри це альбом-каталог Наукової бібліотеки Одеського університету є достойним внеском у справу вивчення багатих книжкових зібрань України – складової світового культурного надбання.

Вітаємо колег із завершенням важливого етапу їх роботи, бажаємо натхнення у продовженні вивчення багатого книжкового фонду університетської бібліотеки та сподіваємося на фахову колегіальну співпрацю з науковцями книгозбірні Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова.

Відділ стародруків та рідкісних видань

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)