Наукова конференція у казковому будинку

Поділитися: 

12 грудня 2017 р. у відділі Національного музею «Київська картинна галерея» Мистецькому центрі «Шоколадний будинок» відбулася науково-практична конференція «Меценати Києва: благодійна діяльність, мистецькі проекти та колекції» з нагоди 100-річчя від дня смерті київського купця, промисловця, мецената, колекціонера, власника «Шоколадного будинку» Семена Семеновича Могилевцева. Захід, який зібрав давніх і нових друзів Мистецького центру, пройшов у приязній, затишній атмосфері. Особливого шарму зібранню додавав декор приміщень, у яких воно проходило. Зала Неоренесанс (їдальня), Мавританська кімната, Біла зала з величезним венеціанським дзеркалом, зала Модерн із маками та волошками на стінах і зображенням дівчини у віночку, Російська зала-кабінет, мармурові сходи, позолота, ліпнина, різьблені дерев’яні панелі на стінах, вітражі – все це казкова атмосфера «Шоколадного будинку».

Участь у роботі конференції взяли мистецтвознавці, історики, співробітники київських музеїв, навчальних закладів, бібліотек, київського пам’яткоохоронного центру, а також, звичайно, господарі – працівники Мистецького центру «Шоколадний будинок». Доповідачі зупинилися на окремих аспектах життя та діяльності Семена Семеновича Могилевцева, поділилися результатами своїх досліджень унікальних зібрань Національного музею «Київська картинна галерея», Національного музею історії України, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, дослідницької роботи, проведеної в інших музеях, а також архівах і бібліотеках. Науковці «Шоколадного будинку» розповіли про окремі деталі інтер’єру: підлоговий годинник, буфет, вітражі.

У рамках конференційного засідання відбулася міні-презентація нового видання НБУВ «Книжкові знаки на книгах із колекції рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського», особливостям якого було присвячено виступ с. н. с. відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ Ю. К. Рудакової. У її доповіді на прикладі Київської жіночої торгівельної школи імені П. Г. Терещенко, книжковий знак якої вміщено до каталогу, було розглянуто меценатську діяльність київських купців і підприємців другої половини XIX – початку ХХ ст. Примірник каталогу було передано фахівцям Мистецького центру «Шоколадний будинок».

«На десерт» організатори конференції підготували прем’єру: вперше відвідувачам «Шоколадного будинку» було презентовано відтворений за єдиним відомим чорно-білим фото вітраж, який після нетривалого експонування в рамках виставки «Вітражі Шоколадного будинку» займе належне місце в одному з вікон будівлі. На відзначення цього маленького мистецького подвигу всі присутні мали приємність підняти келихи шампанського.

Висловлюємо щиру вдячність організаторам конференції за запрошення взяти участь у заході та можливість відвідати одну з найкрасивіших і найзагадковіших споруд Києва. Бажаємо їм подальших успіхів у дослідженні унікальної мистецької спадщини та історії меценатської діяльності, а також проведення подальших заходів, що дадуть можливість дослідникам поділитися своїми новими напрацюваннями.

Старший науковий співробітник

відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ

Юлія Рудакова

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)