«УЯВНИЙ ПУТІВНИК: ЯПОНІЯ»

Поділитися: 

Як ми уявляємо собі Японію? З одного боку – це сакура, чайна церемонія, хоку, самураї, сумо, кусіякі, кімоно та найбільша у світі статуя Будди. З іншого боку – роботи-гуманоїди, новітні гаджети, Тойоти, Хонди, Соні, хай-теки та аніме. Як співіснує така суміш традиційного та надсучасного в цій Країні Висхідного Сонця? Про це ми, співробітники Відділу комплексного бібліотечного обслуговування дізналися, відвідавши 30 листопада виставку японського мистецтва «Уявний путівник: Японія», що триває наразі у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал»
З неприхованим захопленням ми ознайомилися з творами сучасних японських митців та експонатами з колекцій японського мистецтва українських державних музеїв Києва, Львова, Одеси, Полтави і Дніпра, творами з приватних збірок. Зокрема, з приватною колекцією мецената Олександра Фельдмана, в експозиції якої представлена, оповита легендами, самурайська зброя: вишукано оздоблені мечі, ножі, старовинні клинки, викувані кращими японськими майстрами. Наявність цієї та інших колекцій є одним із потужних важелів спілкування з Японією – проникнення до України японських творів мистецтва.
Під час роботи виставки працював інтерактивний простір, де всі охочі мали змогу малювати ієрогліфи, складати оригамі, навіть гратися у традиційні японські іграшки. Також проходили різноманітні майстер-класи, зокрема воркшоп зі створення коміксів Манга. Бажаючі ознайомлювалися з японським мистецтвом бою. У цілому відбулося насичене пізнання через предмети і твори традиційного та новітнього технологічного мистецтва, наповнене емоціями, піднесеним настроєм і новим досвідом.
Родзинкою заходу стало те, що до організації виставкового проекту активно долучилася Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, здійснивши наукові консультації та надавши (на тимчасове експонування) документи зі своїх фондів. Так Відділ комплексного бібліотечного обслуговування передав п’ять рідкісних карт, зокрема види островів, гір, мисів, берегів, гаваней північного та південного регіонів Тихого океану (від півострова Камчатки до Острова Яви); карту затоки Кіузію та карту північно-західної частини Нипона і західних берегів островів Ессо та Маузумаія 1805 року.
Тож на виставці ми почувалися не стільки гостями, як партнерами й співавторами ексклюзивного проекту. Завершуючи огляд експозиції, побажали колегам натхнення та наснаги щодо подальших сумісних заходів: наукових, освітніх, культурологічних, творчих, громадських, загальнолюдських.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Сектор запису читачів і контролю відвідувань:
+38 (044) 524-81-37,
+38 (044) 524-81-36
Сектор обслуговування у читальних залах:
+38 (044) 524-8176
Сектор універсального підсобного фонду і каталогів:
+38 (044) 524-19-11
Сектор обслуговування періодичними виданнями:
+38 (044) 524-44-19
Сектор обслуговування картографічними виданнями:
+38 (044) 524-44-38