Відкриття благодійної виставки патріотичного плаката та живопису Юрія Неросліка «Україна наш дім»

Поділитися: 

24 липня 2017 у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського відбудеться відкриття благодійної виставки патріотичного плаката та живопису харків’янина Юрія Неросліка «Україна наш дім».

Художній талант Юрія Неросліка розкрився під час Майдану, а його роботи про героїв АТО здобули міжнародну славу.

Влітку 2014 року Юрій пішов добровольцем до ЗСУ, де служив сапером 92 бригади. Отримав бойове хрещення під Іловайськом, був поранений, потрапив до шпиталю з травмою ніг. Після одужання знешкоджував мінні поля та нерозірвані російські снаряди під містом Щастя. У перервах між бойовими діями і розмінуванням Юрій створював плакати, які піднімали бойовий дух його побратимів. Це було покликанням душі, адже Юрій не професійний художник. Але опанувавши засоби комп’ютерної графіки, зміг відтворити глибину емоційних переживань у своїх творах, розуміючи що саме плакат насьогодні є найактуальнішим видом мистецтва, спроможним донести до широкого загалу глибину і силу прагнень всіх, хто бореться за нашу країну. І зараз, після демобілізації, кожної вільної хвилини Юрій працює над створенням патріотичних плакатів. Його роботи давно вже живуть власним життям: вони поширюються в соцмережах, їх офіційно використовує як ілюстративний матеріал сайт Радіо Свобода. Виставкові комплекти плакатів Ю. Неросліка волонтери передають до бойових частин, де діють десятки пересувних виставок.

Окрім плакатів, Юрій почав займатися й живописом. В його живописних творах немає війни, там мир, природа, спокій... Все те, чого так не вистачало на війні, і про що мріє зараз кожен українець. Сам Юрій говорить про те, що не хоче знову брати в руки зброю... Але рідну землю буде захищати: «Адже це мій дім, моя земля, я не можу допустити сюди війну...»

Персональні виставки Юрія відбулися в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році», Харківському художньому музеї, Музеї української пропаганди та ін. Юрій все робить власними силами, спираючись на підтримку небайдужих людей. Нині в його творчому доробку вже більше тисячі плакатів. Нещодавно Юрій подарував НБУВ серію своїх робіт, які експонуються на виставці, організованій співробітниками відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ.

Відкриття виставки розпочнеться о 16-й год. у виставковому холі головного корпусу НБУВ (просп. Голосіївський, 3). Триватиме експозиція до 25 серпня цього року.

Прес-служба НБУВ

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 302.
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)

Контактна інформація