Семінар-практикум "Система автоматизації бібліотек ІРБІС64"

Поділитися: 
(Київ, 24 лютого 2009 р.)

24 лютого 2009 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбувся семінар-практикум "Система автоматизації бібліотек ІРБІС64".

Організатори семінара:

  • Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського;
  • Асоціація "ІРБІС-Україна".

У вступному слові керівник Центру комп'ютерних технологій Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ), канд. техн. наук Леонід Костенко відзначив, що система автоматизації бібліотек ІРБІС являє собою типове інтегроване рішення в галузі автоматизації бібліотечних технологій і призначена для використання в бібліотеках усіх рівнів.

Центральним на семінарі став виступ президента Асоціації "ІРБІС-Україна" Лева Рудзського. Він констатував, що ІРБІС повністю відповідає міжнародним вимогам і підтримує вітчизняні бібліографічні стандарти та формати. Система встановлена в понад 2 тис. бібліотек, серед яких 280 українських. ІРБІС дозволяє описувати всі види видань, її інтерфейс максимально наближений до потреб користувачів. Надалі Лев Рудзський охарактеризував функціональні можливості системи в цілому й автоматизованих робочих місць комплектатора, каталогізатора, читача та ін. Він продемонстрував можливість імпорту в систему бібліографічних записів, підготованих бібліографічними центрами в Російській Федерації, зокрема, в Державній публічній науково-технічній бібліотеці Росії.

Про високу зацікавленність учасників семінару-практикуму засвідчила низка запитань, які були задані Леву Рудзському.

Фотоматеріали: 
Президент Асоціації "ІРБІС-Україна" Л. З. Рудзський
Заступник генерального директора з наукової роботи НБУВ Анатолій Бровкін
Директор Інституту бібліотекознавства НБУВ Олена Воскобойникова-Гузєва
Завідувачка відділу каталогізації НБУВ Ірина Антоненко
Учасники семінару