Електронна виставка архівних документів до 110-річчя від дня народження Петра Омеляновича Недбайла – члена-кореспондента НАН України

Поділитися: 

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів до 110-річчя від дня народження Петра Омеляновича Недбайла – члена-кореспондента НАН України (1969), вченого в галузі правознавства, на якій експонується 26 оригінальних документів з особового фонду вченого (ф. № 217, 665 справ за 1925–1974 рр.).

Петро Омелянович Недбайло – український правознавець, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки України, був представником України в Комісії з прав людини ООН. Головні наукові дослідження вченого були зосереджені на загальнотеоретичних проблемах держави і права, застосування правових норм та юридичних гарантій законності тощо. Одним з перших у вітчизняній юридичній літературі приділив увагу питанням захисту прав людини як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Петро Омелянович народився 12 липня 1907 р. в с. Ново-Новицьке Чернігівської губернії (тепер – Клинцовський район Брянської області, РФ) у селянській родині. Юридичну освіту отримав у Харківському інституті народного господарства (1930 р.). Викладав в університетах Харкова, Львова, Києва. У період Другої світової війни виконував обов’язки головного військового прокурора. Досвідчений і авторитетний правознавець Петро Омелянович Недбайло впродовж 1958–1971 рр. представляв Українську РСР у Комісії з прав людини ООН, а у 1967 р. був обраний її головою. У 1968 р. став лауреатом премії ООН за видатні досягнення у справі захисту прав людини.

Помер Петро Омелянович Недбайло 31 жовтня 1974 р. у Києві.

На виставці представлено численні автографи вченого, серед яких автобіографія, нотатки доповідей, лекцій, статей, а також фотознімки Петра Омеляновича в період діяльності в ООН та ін.

Безпосередньо з документами фонду можна ознайомитися за адресою: Інститут архівознавства НБУВ вул. Володимирська 62, к. 416, тел. для довідок 288-14-31.

 

Ірина Кіржаєва,

провідний редактор

Інституту архівознавства НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 4-й поверх, к. 416;
надання архівних довідок - 1-й поверх, к. № 104.
9.15 - 18.00 (понеділок - п’ятниця)

Контактна інформація