Федерації Канади - 150

З нагоди 150-річчя Федерації Канади із фондів Відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського підготовлено електронну виставку. До неї додається вибірковий бібліографічний список традиційних джерел (українською та англійською мовами) із теми, а також – (українською та англійською мовами) вибірковий список Інтернет-ресурсів. Списки супроводжуються анотаціями або змістом видань.

1867 року Акт про Британську Північну Америку проголосив Канаду домініоном Великобританії. За Актом 1982 р. усі закони, які приймаються в Канаді, не потребують формального підтвердження у парламенті Великої Британії. З безправної колонії Франції та Англії Канада перетворилася на одну з найбільш розвинутих держав світу, члена групи G-8.
Слово "каната" означало на місцевому діалекті ірокезької мови "поселення", але невдовзі ним почали називати значно більшу територію. На картах 1547 р. під назвою "Канада" об’єднані практично всі території на північ від річки Святого Лаврентія.
Канада пройшла складний шлях до сучасності через прихід білих людей до Америки; експедиції відомого французького мандрівника Жака Картьє (1535 р.) та мореплавця і географа Самуїла де Шамплейна, через колонізаторську політику щодо неї; тиск місіонерської діяльності єзуїтів; боротьбу з племенами іроквоїв; управу французького короля; часи губернаторства Фронтенака. Свою історію мають боротьба з англійськими колоніями; поширенням колонізації на захід країни; перебування Французької Канади під управою Анґлії; події в Західній Канаді; утворення домініяльного уряду від Конфедерації до прийняття Конституції. Конституція – правова основа країни. Вона складається, як із закарбованого на папері тексту, так і неписаних традицій та угод. У цій країні під конституцією розуміється зведення актів, британських законів, судових рішень тощо.
Канада має особливості становлення і розвитку своєї державності, векторів соціально-економічних відношень, партійних та ідеологічних ліній; національного розвитку і своєрідність культурної ідентичності молодої нації, що формувалися під впливом емігрантських потоків і розселення на значних територіях країни.
Канада – федерація, що складається з 10 провінцій і 3 територій. Законодавчий орган – двопалатний парламент.
Ще понад сторіччя в Канаді почала закладатися збалансована партійно-політична система, яка з часом удосконалилася. Реально діє рівність усіх громадян перед законом, існує воля думок, налагоджене судочинство, виборність муніципалітетів, політика багатокультурності.

Додаткові матеріали: 
ДолученняРозмір
PDF icon Бібліографічний список528 КБ

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 302.
+38 (044) 288-1434
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)