Презентація нової книжки Наталі Яковенко «У пошуках Нового неба: Життя і тексти Йоаникія Ґалятовського»

Поділитися: 
Дата події: 
Вівторок, Червень 27, 2017

Відділ стародруків і рідкісних видань Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського запрошує всіх зацікавлених на презентацію нової книжки відомого історика, доктора історичних наук, професора кафедри історії НаУКМА Наталі Яковенко «У пошуках Нового неба: Життя і тексти Йоаникія Ґалятовського» (Київ: Лаурус, Критика, 2017).

Дослідження присвячено найпопулярнішому свого часу церковному письменникові другої половини ХVІІ століття Йоаникію Ґалятовському – ректору Києво-Могилянської академії (у 1658-1668 роках), автору збірок проповідей і оповідань, праці якого свого часу відіграли велику просвітницьку роль. Але йдеться тут не лише про біографію і твори знаного могилянського книжника, тлумача західних уявлень про Бога й світ для тодішнього православного християнина.

Авторка унаочнює процес становлення новочасного «інтелектуального повсякдення» в Україні та показує універсальний характер і, водночас, історичну специфіку тих прикмет «самості», що виразно оприявнились у барокову добу «київської відкритості» та «витворили обличчя нової української культури».

Учасники заходу зможуть ознайомитися з виставкою видань Йоаникія Ґалятовського з фондів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського.

Подія відбудеться 27 червня у читальній зал відділу стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства НБУВ (вул. Володимирська 62, кімн. 114). Початок об 11.00.

Довідки за тел. 288-13-85. Вхід за читацькими квитками чи документами, що посвідчують особу.

Сторінка події у Фейсбук

Прес-служба НБУВ

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)

Контактна інформація