Науково-практичний семінар "Організація цифрових колекцій"

Поділитися: 

Сьогодні у корпусі по вул. Володимирській, 62 відбувся спільний науково-практичний семінар Інституту інформаціних технологій та Інституту книгознавства на тему "Організація цифрових колекцій".

На семінарі обговорювалсь питання пов'язані з удоскналенням доступу до матеріалів "Цифрової бібліотеки історико-культурної спадщини". Доповідачем Іваном Лобузіним були сформульовані основні міжнародні вимоги до опису та упорядкування цифрових колекцій за матеріалами, проведеного ним дослідження "Цифрові бібліотечні проекти: технологічні рішення та управління життєвим циклом колекцій". Було підкреслено, що як свідчить міжнародна практика, колекційний принцип є основним для організації документів цифрових біблотек, введення метаданих опису колекцій є сьгодні необхідним елементом організації цифрових бібліотечних ресурсів. Для ідентифікації та пошуку документів критичною інформацією є: тип документа, мова тексту, дата та місце створення/написання.

В ході семінару Катериною Лобузіною була продемонстрована розробка Інститут інформаціних технологій призначена для організації та управління колекціями цифрової бібліотеки НБУВ.

Директор Інституту книгознавства Галина Ковальчук підкреслила важливість роботи з упорядкування цифрових ресурів для розкриття і презентації історико-культурнх фондів НБУВ.

Лобузіна К. В., директор Інституту інормаціних технологій

Контактна інформація

Корпус по просп. Голосіївський, 3,
к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус по вул. Володимирська, 62,
2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28

Контактна інформація

Корпус по просп. Голосіївський, 3,
к. 209.
+38 (044) 525-36-24
Корпус по вул. Володимирська, 62,
2-й поверх, к. 204.
+38 (044) 234-16-28
Інститут інформаційних технологій