«Мистецький фронт у боротьбі за Україну». Виставка патріотичних плакатів Юрія Неросліка

Поділитися: 

У Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського (корпус по вул. Володимирська, 62) демонструється виставка патріотичних плакатів Юрія Неросліка які автор нещодавно передав у дарунок до фондів відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ.

Художній талант харків’янина Юрія Неросліка розкрився під час Майдану, а його роботи про героїв АТО здобули міжнародну славу.

Влітку 2014 року Юрій пішов добровольцем до збройних сил України, де служив сапером 92-ї бригади. Отримав бойове хрещення під Іловайськом, був поранений, потрапив до шпиталю з травмою ніг. Після одужання знешкоджував мінні поля та нерозірвані російські снаряди під містом Щастя. У перервах між бойовими діями і розмінуванням Юрій створював плакати, які піднімали бойовий дух його побратимів. Це було покликанням душі, адже Юрій не професійний художник. Але опанувавши засоби комп’ютерної графіки, зміг відтворити глибину емоційних переживань у своїх творах, розуміючи що саме плакат насьогодні є найактуальнішим видом мистецтва, спроможним донести до широкого загалу глибину і силу прагнень всіх, хто бореться за нашу країну. І зараз, після демобілізації, кожної вільної хвилини Юрій працює над створенням патріотичних плакатів.

Плакати Юрія Неросліка давно вже живуть власним життям: вони поширюються в соцмережах, їх офіційно використовує як ілюстративний матеріал сайт Радіо Свобода. Виставкові комплекти плакатів Ю. Неросліка волонтери передають до бойових частин, де діють десятки пересувних виставок.

Персональні виставки Юрія відбулися в Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році», Харківському художньому музеї, Музеї української пропаганди та ін. Юрій все робить власними силами, спираючись на підтримку небайдужих людей. Нині в його творчому доробку вже більше тисячі плакатів.

Влітку Юрій обіцяє приїхати до Києва і тоді ж у відділі образотворчих мистецтв НБУВ відбудеться  творча зустріч з художником-патріотом. Усіх зацікавлених запрошуємо!

Прес-служба НБУВ

за інформацією відділу образотворчих мистецтв

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 302.
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)

Контактна інформація