Студенти-філологи вивчають оригінали друкованих пам'яток

Поділитися: 

12 та 19 травня до відділу стародруків та рідкісних видань завітали студенти першого курсу Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, спеціальності «українська мова та література, іноземна мова», разом з викладачем, доктором філологічних наук, професором О. І. Нікою. Під час ознайомчих лекцій-екскурсій майбутні філологи отримали інформацію про історію та структуру НБУВ, фонд відділу стародруків і його колекції, правила роботи читального залу та умови надання читачам для роботи стародруків і рідкісних видань.

Студенти дізналися про основні етапи історії книгодрукування, найвідоміші європейські видавництва та друкарні, найдавніші друки - інкунабули та палеотипи. До їх уваги було представлено низку вітчизняних та іноземних видань різних періодів, створених із використанням різних шрифтів і техніки оформлення. Зокрема, майбутні філологи мали можливість погортати перші видання найцікавіших друкованих пам’яток, що представили розвиток вітчизняної філологічної думки XVI-XVIII ст. Також вони побачили рідкісні видання ХІХ-ХХІ ст., книжки-мініатюрки, сучасні перевидання давніх пам’яток. Відвідувачі ознайомилися також із книжковою виставкою, присвяченою 500-літтю виходу Біблії Франциска Скорини. На виставці представлені оригінали перших п’яти книг Старого Завіту, видані в Празі в 1517 р., та сучасні перевидання Біблії Ф. Скорини, каталоги та вибрані дослідження скориніани з фонду відділу.

Щиро дякуємо професору О. І. Ніці за багаторічне залучення студентів-філологів до вивчення української філологічної спадщини, зокрема шляхом відвідування екскурсій у відділі. Віримо, що отримана інформація зацікавила відвідувачів, і незабаром ми побачимо нинішніх студентів - майбутніх науковців у читальному залі відділу.

Фотоматеріали: