Відбувся науково-методичний семінар «Генеалогія: теорія, методика і практика»

Поділитися: 

В Інституті біографічних досліджень НБУВ відбувся науково-методичний семінар «Генеалогія: теорія, методика і практика».

Модератором семінару був Валерій Томазов, канд. іст. наук, завідувач сектору генеалогічних та геральдичних досліджень Інституту історії України НАН України, наук. співробітник відділу теорії та методики біобібліографії Інституту біографічних досліджень НБУВ.

У своїй розповіді про спеціальну історичну дисципліну, що вивчає походження родів, окремих осіб і родинні зв’язки, Валерій Томазов, так би мовити, повів учасників семінару довгим і захоплюючим шляхом розвитку генеалогії: від найдавніших часів, коли відбувалося зародження класового суспільства і виникла потреба знати про походження царів, до золотої доби утилітарної генеалогії, коли знання родоводу стало необхідним для визначення для отримання прав і пільг на наслідування титулів і майна.

Особливо детально Валерій Томазов зупинився на історії формування вітчизняного родознавства в контексті європейської генеалогії, проаналізувавши внесок вітчизняних науковців Олександра Лазаревського, Григорія Милорадовича, Вадима Модзалевського у розвиток генеалогії як науки.

Окрім того учасники семінару дізналися про основні способи фіксації родовідного матеріалу (родовідні дерева), особливості й пошук важливих генеалогічних джерел для реконструкції генеалогії різних соціальних груп.

На завершення семінару дослідник відповів на численні запитання присутніх щодо методики реконструкції власного родоводу.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, к.125.
+38 (044) 288-1384
ibd@nbuv.gov.ua
9:15 до 18:00 (понеділок - п’ятниця)

Контактна інформація