Унікальний «Апостол» Івана Федорова повертається в духовну скарбницю України!

Поділитися: 

Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського повідомляє приємну новину: знайшовся унікальний «Апостол» Івана Федорова, викрадений 10 травня 2016 року із відділу стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства НБУВ. Майже рік його доля була невідома. І от вчора cтало відомо про блискучу операцію правоохоронців Києва, які затримали зловмисників, що намагалися продати стародрук – «Апостол» Івана Федорова 1564 року. Цю новину повідомив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков на своїй сторінці у Фейсбуці. За його словами, спецоперація, у якій брали участь Департамент карного розшуку та Департамент кримінальної розвідки Національної поліції України спільно з СБУ, відбулася в одному із столичних ресторанів на вулиці Саксаганського. Чотирьох підозрюваних затримано, ведуться слідчі дії.

Співробітники бібліотеки підтвердили, що вилучена у затриманих книжка дійсно є тим раритетним виданням «Апостола» Івана Федорова (виданого у Москві 1564 року), яке було викрадено із фондів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського у травні минулого року. Автентичність примірника встановлена за характерною оправою, бібліотечними штампами та актовими номерами, окремими помітками на сторінках стародруку. Вилучене видання повністю співпадає з описовими характеристиками, що міститься у науковому каталозі:

Бондар Н. П. Видання Івана Федорова та Петра Мстиславця з фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського : дослідження, попримірниковий опис / Н. П. Бондар. - К. , 2012. - 312 с. : іл.

Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського висловлює щиру вдячність нашим слідчим органам за високий професіоналізм і блискуче проведену операцію з повернення народові України унікальної духовної пам’ятки вітчизняної культури.

Принагідно дякуємо всім небайдужим – нашим читачам, науковцям, журналістам і пересічним українцям, хто виявляв солідарність і підтримку.

Наразі слідство триває. Сподіваємось, що вже найближчим часом винуватці цієї зухвалої крадіжки будуть названі, а унікальна пам’ятка повернеться до місця свого постійного зберігання.

Прес-служба НБУВ

Відео YouTube: