Майбутні видавці вивчають давні раритети

Поділитися: 

3 квітня 2017 р. відділ стародруків та рідкісних видань відвідали студенти Інституту журналістики Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка. Майбутні видавці мали змогу ознайомитись з найдавнішими виданнями, що демонструють витоки як європейського, так і вітчизняного книгодрукування, побачити раритетні видання Ш. Фіоля, Ф. Скорини, І. Федорова, знаменитий «Києво-Печерський патерик» 1702 р. з гравюрами А. Тарасевича та календар на 1726 р., рідкісні друки ХІХ-ХХ ст. та найменші мініатюрні книги збірки.
З цікавістю майбутні фахівці видавничої справи оглянули виставку листівок доби національно-визвольних змагань, присвячену 100-річчю Української революції 1917–1921 рр. Студенти здобули нові знання про аркушеві видання як специфічний вид друкованої продукції та цінне історичне джерело, перейнялися національними державотворчими ідеями Української Центральної Ради, Української Держави Павла Скоропадського та Директорії Української Народної Республіки.
Наші відвідувачі також отримали унікальну нагоду ознайомитися з пам'ятками української журналістики ХІХ-ХХ ст. Особливу зацікавленість аудиторії викликали перші вітчизняні періодичні видання та альманахи («Український вісник», «Український журнал», «Український альманах», «Русалка Дністрова»), які побачили світ впродовж 1810–1830-х рр. Жваве обговорення спричинили сатирично-гумористичні журнали, з яких екскурсанти почерпнули цінні ідеї для власних видавничих проектів.
Щиро вдячні їхнім викладачам Анастасії Зелінській та Мирославі Приході за залучення студентів до знайомства з давніми друкованими пам’ятками. Надіємось, що невдовзі студенти долучаться до користування фондами нашої бібілотеки, а отримані від побачених видань враження самобутньо реалізуються в їхніх видавничих спробах.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)