Презентація перекладу «Бейрутських оповідань» Агатангела Кримського

Поділитися: 
Дата події: 
Середа, Березень 22, 2017

22 березня 2017 року у Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського відбудеться презентація перекладу «Бейрутських оповідань» Агатангела Кримського арабською мовою – видання, яке побачило світ наприкінці минулого року в Лівані (Бейрут: Riyad el-Rayyes Books, 2016) – приурочена до 120-річчя українського видання  («1897. Бейрутські оповідання»).

Захід відбудеться за участю автора перекладу – ліванського письменника і перекладача, журналіста і українознавця Імадеддіна Раефа.

Визначний український сходознавець, засновник української і російської наукової арабістики академік Агатангел Кримський перебував у відрядженні в Лівані у 1896–1898 роках, де удосконалював свої знання з арабської мови, а також поглиблено вивчав історію та культуру Близького Сходу.

«Бейрутські оповідання» – один з небагатьох художніх творів науковця, який, з-поміж іншого, має велику цінність ще й як історичне та етнографічне джерело. Ліванське видання «Бейрутських оповідань» вміщує численні історичні коментарі. У передмові викладено докладну біографію Агатангела Кримського, особливу увагу зосереджено на історії перебування вченого в османському Бейруті на зламі ХІХ та ХХ століть.

У презентації, що організовується спільними зусиллями Посольства України в Лівані, Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського та Ліванського культурного центру в Україні, візьмуть участь представники дипломатичного корпусу в Україні, зокрема, Посольства Лівану в Україні, сходознавці (Інститут сходознавства ім. А. Кримського НАН України),  українознавці (Науково-дослідний інститут українознавства МОН України), перекладачі, письменники, журналісти.

Під час заходу звучатиме ліванська музика, учасники матимуть змогу переглянути старі фотографії Бейруту кінця  ХХ – початку ХХІ ст., яким його міг бачити А.Кримський.

Подія розпочнеться о 14.00 в приміщенні головного корпусу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського НАН України (зала засідань Вченої ради) за адресою: Київ, пр-т Голосіївський, 3.

Довідки за телефоном: +380 97-227-72-38 (Тетяна Іванівна Арсеєнко). e-mail: iranlib@ukr.net)

Довідка НБУВ

Агатангел Кримський (1871–1942) – видатний український вчений-історик, мовознавець, орієнталіст, тюрколог, семітолог, письменник і перекладач. Він створив школу орієнталістики в українській науці, заклав підвалини основних напрямів сходознавства, написав і видав значну кількість академічних підручників і окремих праць з філології, історії та культури країн Близького Сходу, викладав у Київському університеті курси семітських мов, перекладу арабською мовою, вивчення Корану, історії арабської літератури. Був одним із засновників Української Академії наук, упродовж багатьох років обіймав посаду Незмінного секретаря УАН, очолював історико-філологічний відділ і Кабінет арабо-іранської філології при УАН. З ім’ям Агатангела Кримського тісно пов’язане становлення Всенародної бібліотеки України (нині – Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського), у фондах якої донині зберігається його персональна книжкова колекція, що  налічує 14 897 видань XVII–XX ст., із яких понад 2 тис. книжок з бібліотеки очолюваного ним Кабінету арабо-іранської філології.

 
Сторінка події у Фейсбук: https://www.facebook.com/events/279180435855148/
 
Прес-служба НБУВ
за інформацією відділу  міжнародної  інформації та зарубіжних  зв’язків