Виставка "Історичні регіони України: Закарпаття"

Поділитися: 

З нагоди Дня Соборності України у виставковому холі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського розгорнуто книжково-інформаційну виставку "Історичні регіони України: Закарпаття", яка продовжує цикл виставок присвячених історії, багатющій та унікальній культурі і традиціям історичних регіонів України.
Закарпаття (Карпатська Україна, Підкарпатська Русь, Срібна Земля) – єдина в Україні область, яка за міжнародною шкалою оцінки сприятливих можливостей для розвитку туризму, визнана найкращою.
На території краю протікає 9429 потоків і річок, знаходиться 137 природних озер, найбільше з них – Синевир, відоме на всю Україну. У 2008 році визнано одним із семи природних чудес України.
В Закарпатті наявні чотири великі заповідні об’єкти: Карпатський біосферний заповідник, Національний природний парк „Синевир”, Національний природний парк „Ужанський” і Національний природний парк „Зачарована долина”. Унікальна природна екосистема Карпатського біосферного заповідника віднесена до найцінніших екосистем Землі і з 1993 року входить до міжнародної мережі біосферних заповідників, які знаходяться під егідою ЮНЕСКО.
Ще одне закарпатське диво – легендарна долина нарцисів. Саме в Закарпатті вишуканий нарцис знайшов собі притулок під час наступу льодовика мільйони років тому. Відтоді і до сьогодні в травні Долина нарцисів перетворюється на розкішний квітковий килим.
Пам’ятки архітектури, що збереглися в області, –мовчазні свідки історії. Майже дві тисячі їх – таємничі руїни середньовічних замків та палаців, храмів епохи бароко та готичні церкви, скромні будиночки дерев’яного зодчества – нині перебувають під егідою держави.
Закарпаття славиться великою кількістю джерел унікальних мінеральних та термальних вод.
Закарпатська область – це казково гарний край, гостинні мешканці якого завжди раді гостям. Вони почастують Вас ароматними закарпатськими винами, виготовленими майстрами-виноробами, та навдивовижу смачними стравами місцевої кухні.
На виставці представлено понад 200 од. збереження із фондів НБУВ (індивідуальні та колективні монографії, збірники наукових праць; фотоальбоми; популярні видання тощо).
Ознайомитися з експонатами книжково-ілюстративної виставки можна у приміщенні головного корпусу НБУВ (2-й поверх) за адресою: Голосіївський просп., 3 (поруч зі станцією метро «Деміївська) до 25 березня 2017 р. – щоденно у години роботи НБУВ.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Сектор запису читачів і контролю відвідувань:
+38 (044) 524-81-37,
+38 (044) 524-81-36
Сектор обслуговування у читальних залах:
+38 (044) 524-8176
Сектор універсального підсобного фонду і каталогів:
+38 (044) 524-19-11
Сектор обслуговування періодичними виданнями:
+38 (044) 524-44-19
Сектор обслуговування картографічними виданнями:
+38 (044) 524-44-38