Інноваційні ідеї юних науковців: від народження до реалізації

Поділитися: 

8 грудня  в Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського  на чергове засідання клубу «Інтелект майбутнього» завітав Андрій Бегунов, головний організатор в Україні хакатону NASA «SpaceApps Challenge», який був покликаний привернути увагу «світлих розумів» з України до аерокосмічної тематики.

На лекції «Новий космос та інновації» учні-члени МАН, їх викладачі та інші гості, зацікавлені в створенні успішних проектів в Україні, популяризації науки серед молоді, виведенні наших молодих талановитих винахідників на світовий рівень, почули цікаву та емоційну розповідь досвідченого лектора про історію космічних розробок в Україні та нові шляхи вирішення практичних завдань, що стоять перед людством у галузі дослідження космосу й Землі.

Особливо цікаво було почути з перших вуст про відбір цікавих ідей для міжнародного конкурсу NASA SpaceApps Challenge. А їх цього року було більше 200. Найкращі команди 48 годин відпрацьовували свої проекти разом з експертами у надзвичайно творчій атмосфері у коворкінгу HUB 4.0. Пізніше вони брали участь у конкурсі NASA SpaceApps Challenge.

За результатами конкурсу, український проект «MarsHopper» посів першу сходинку. Молоді студенти та вчені з команди-переможця запропонували оригінальну ідею польотів над Марсом. Ідея їхнього винаходу – це безпілотник, який має використовувати сухий лід,  якого вдосталь на Марсі, у якості пального. Свою розробку винахідники назвали «Марс-Хоперс» («Марс-стрибунець»). Студенти побудували прототипи марсіанських літачків, котрі успішно випробували енергію газу, що виділяється після нагрівання сухого льоду. І це була надзвичайно велика перемога українських винахідників!

Андрій Бегунов, підкреслив, що головною ідеєю хакатону в Україні є новий шанс повернути Україні статус провідної космічної держави, можливість заявити про наших талановитих вчених, винахідників.  А на рівні країни досвід Андрія Бегунова та його команди – це приклад успішно реалізованої мрії, яка об’єднала зусилля ентузіастів та інноваторів у галузі дослідження космосу та Землі.

Після лекції учасники зустрічі продовжили спілкуватися з лектором і підтвердили свою зацікавленість у подальшій співпраці з ним.

Відділ теорії і методології бібліотечної справи

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Відділ теорії та методології бібліотечної справи
просп. Голосіївський, 3, 2-й поверх, кімнати 333–336.
+38 (044) 524-2314
+38 (044) 524-3592 (читальний зал)
+38 (044) 524-3592 (мережа бібліотек НДУ НАН України)
Читальний зал
бібліотекознавчої літератури

9.15 – 18.00 (понеділок – субота)