Вітаємо відомого книгознавця Ірину Ціборовську-Римарович з ювілеєм

Поділитися: 

Останнього дня літа свій ювілейний день народження відзначає старший науковий співробітник відділу стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського  – Ірина Олегівна Ціборовська-Римарович – відомий український книгознавець, історик, бібліотекознавець, бібліограф та джерелознавець стародруків.

Чверть століття свого професійного життя Ірина Олегівна присвятила служінню Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського, зумівши стати фахівцем з унікальним досвідом вивчення та опису стародруків. Тут вона захистила кандидатську дисертацію та здобула звання старшого наукового співробітника.

У колі наукових зацікавлень І.О. Ціборовської-Римарович – давні книжкові пам’ятки, широкий спектр проблем з історії приватних книгозбірень та бібліотек католицьких монастирів на теренах України, бібліографічна реконструкція їхніх фондів, діяльність друкарень XVII–XIX ст. етнічних українських земель, книжна культура України та Речі Посполитої XVII–XVIII ст., маргіналістика та джерелознавство.

Результати її досліджень, відображені в численних наукових публікаціях, сприяють збереженню національної духовної спадщини, розбудові книжкового пам’яткознавства  України.

Працюючи в НБУВ, пані Ірина дослідила сотні тисяч книжок. Вона  відкриває нові невідомі факти з історії книги, щедро ділиться своїми відкриттями з колегами та читачами, постійно надає унікальні наукові консультації й проводить захопливі лекції-екскурсії, безвідмовно допомагає колегам у підготовці публікацій, рецензує їхні праці.

Своєю невтомною працею й високим професіоналізмом Ірина Ціборовська-Римарович здобула високу повагу й авторитет серед вітчизняних книгознавців, її ім’я добре відоме в дослідницьких колах зарубіжжя. Вона є членом Міжнародного наукового товариства дослідників XVIII століття, постійним учасником конференцій з питань книгознавства, бібліотекознавства, джерелознавства, які проходять  в Україні та за кордоном – у Білорусі, Литві, Польщі.

Вельмишановна Ірино Олегівно!

У цей святковий день прийміть найщиріші вітання та побажання від колективу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського з нагоди Вашого ювілейного дня народження та 25-річчя трудової діяльності в НБУВ.

Зичимо Вам міцного здоров’я, щасливої долі, творчої наснаги, добра, миру, щоб творча енергія і життєлюбність, талант науковця, відданість справі і високий професіоналізм і надалі були запорукою успіху у всіх справах та задумах. Нехай людська шана буде подякою за плідну працю, чуйність та уміння творити!

 

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Інститут книгознавства
Корпус №2, вул. Володимирська 62, к. 313;
kovalchuk@nbuv.gov.ua
+38 (044) 234-9306
Директор Інституту книгознавства НБУВ
Ковальчук Галина Іванівна,
д-р іст. наук, професор