Поповнення фонду новими перевиданнями давніх книжкових пам’яток Києво-Печерської друкарні

Поділитися: 

Щойно видано друком «EYXAPIΣTHPION албо вдячность…» (Житомир, 2016), підготовлений до друку В. М. Мойсієнком та З. В. Головецькою в серії «Пам’ятки української мови ХVІІ ст.». Комплект складається із перевидання рідкісного панегіричного києво-печерскього друку 1632 р. «Евхарістиріон, албо вдячность... Петру Могилі од спудеов Гимназіум єго милости з школы реторіки» з фонду НБУВ в одній книжечці та мовозначих студій, зокрема, передмови В. В. Німчука, тексту «Евхарістиріону» та «Словопокажчика», в іншій. Видання здійснене в рамках дослідницького проекту «Історична діалектологія північноукраїнського наріччя» за підтримки Канадського інституту студій Альбертського університету. За змістом «Евхарістиріон» – привітальний панегірик на честь київського митрополита Петра Могили від учнів Лаврської школи на чолі з викладачем Стефаном Почаським. Кожен із віршів підписаний одним із спудеїв.

Публікація зацікавить не тільки мовознавців, але й усіх тих, хто небайдужий до нашої давньої самобутньої духовної спадщини.

Із пам’яткою вже упродовж кількох років можна ознайомитися на порталі НБУВ http://www.irbis-nbuv.gov.ua/E_LIB/00002141/

Маємо надію на передрук й інших унікальних книжкових пам’яток, виданих друкарнею Києво-Печерської лаври.

Вдячні за передання примірників книжки до фондів Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського, і за співпрацю колезі, відомому науковцю й досліднику давніх пам’яток Віктору Мойсієнку.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)