Нові надходження до відділу стародруків

Поділитися: 

Фонд відділу стародруків та рідкісних видань Інституту книгознавства НБУВ поповнився новим каталогом художніх оправ всесвітньо відомого німецького палітурника Я. Краузе та майстрів його кола з фондів відділу рідкісних книг Російської державної бібліотеки "Каталог переплётов Якуба Краузе и мастеров его круга"

 Бібліографічний опис видання:

Каталог переплётов Якуба Краузе и мастеров его круга. Ч. 1. = Catalogue of bindings by Jacob Krause and masters of his circle. P. 1 / сост., авт. описания переплетов, книг и вступ. ст. Д. А. Долгодрова. – М. : Пашков дом, 2015. – 655 с. : ил. – (Коллекции Российской государственной библиотеки / Российская гос. б-ка, НИО редких книг (Музей книги)).

Каталог описує зібрання книжок у високохудожніх оправах найвидатнішого німецького майстра палітурної справи XVI ст. Якоба Краузе (1526/27–1585), які зберігаються у фондах відділу рідкісних книг Російської державної бібліотеки. Зібрання нараховує близько 400 стародруків та кілька рукописів XVI століття. Усі ці книги надійшли в 1946 році до Державної бібліотеки ім. В. І. Леніна (нині РДБ) у складі переміщених культурних цінностей із Саксонської земельної бібліотеки у Дрездені.

Каталог підготовлений відомим російським фахівцем з дослідження стародруків Тетяною Олексіївною Долгодровою, доктором історичних наук, провідним науковим співробітником НДВ рідкісної книги (Музею книги) РДБ.

Видання присвячене опису оправ роботи Якоба Краузе, його учня Каспара Мойзера (1550–1593) та майстрів їхнього кола, воно є продовженням серії книг «Колекції Російської державної бібліотеки». До ілюстрованого каталогу ввійшли бібліографічні описи видань та рукописів з перекладом російською мовою назв книг, імен авторів та видавців.

Як зазначено в каталозі, особливістю стилю Я. Краузе стало насичене золоте орнаментальне тиснення обох кришок оправи, обрізу та корінця. Унікальністю стилю палітурної школи Я. Краузе стало органічне поєднання рис німецького мистецтва з італійською, французькою та східною орнаментикою.

Це довідкове видання стане в нагоді бібліотечним і музейним працівникам, бібліофілам, а також широкому колу читачів, які цікавляться історією книги та палітурництва. Каталог може бути використаний як методичний посібник при організації виставок та підготовці курсів лекцій з історії оправи.

Книжку отримано з Російської державної бібліотеки в обмін на видання НБУВ. За передачу її до фондів вдячні відомому науковцю та досліднику стародруків Юлії Шустовій.

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)