Новий вітчизняний каталог кириличних стародруків

Поділитися: 

Щойно вийшов друком каталог кириличних стародруків Свято-Онуфріївського монастиря у Львові

Кириличні стародруки у фондах бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі у Львові XVI–XIX століть: Каталог / Укладач С.Волощенко. – Жовква : Місіонер, 2015. – 204 с. : іл.

Каталог є результатом науково-бібліографічного опрацювання кириличних видань XVI – початку ХІХ ст. з фондів Львівської центральної провінційної бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі. У каталозі вміщено детальні описи книг, що надійшли у бібліотеку впродовж 1989–2015 рр., вступну частину та покажчики.

Колекція кириличних стародруків Львівської бібліотеки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі нараховує 69 примірників і є однією з найбільших бібліотечних колекцій відроджених василіанських монастирів, а також й інших чернечих чинів та згромаджень Української Греко-Католицької Церкви.

Укладач каталогу – львівський науковець та реставратор Станіслав Волощенко. У каталозі описано книжкові пам’ятки, що вийшли друком в Острозі, Львові, Києві, Почаєві, Уневі, Супраслі, Москві та в старообрядницьких друкарнях. Найдавнішими та найціннішими можна назвати два видання друкарні В.К. Острозького в Острозі – Біблію, видану Іваном Федоровичем у 1581 р. та «Книгу о постничестві» Василія Великого, видану в 1594 р. Представлений у складі збірки «Образ моління повсякденного» (Почаїв, 1781), раніше не був зафіксований у жодній бібліографії стародруків. Серед описаних раритетів збірки – Євангеліє (Москва, 1703), Псалтир (Київ, 1733), «Чин поставлення єпископа Антонія Ангеловича» (Львів, 1796).

Виданий друком каталог відзначається як хорошим фаховим рівнем підготовки, так і ошатністю поліграфії. Він містить велику кількість зображень стародруків, що унаочнюють мистецтво давньої книги.

Каталог кириличних стародруків збірки Отців Василіян при Свято-Онуфріївському монастирі у Львові вводить у широкий науковий обіг новий книгознавчий матеріал, який слугуватиме джерелом для подальших історико-книгознавчих досліджень та різнобічних гуманітарних студій. Публікація розрахована на фахівців різних гуманітарних галузей знань і на широкий читацький загал.

Щиро дякуємо укладачеві каталогу Станіславу Волощенку за дарування книги до фонду відділу стародруків та рідкісних видань.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)