11 лютого 2016. Концерт і виставка у «Музичній вітальні»

Нарешті відбувся довгоочікуваний концерт камерної музики за участі лауреатів міжнародних конкурсів – Микити Сєрова (гобой) та Ігоря Рябова (фортепіано). Як завжди – блискуче, майстерно, яскраво!

Концерт мав назву «Від бароко до сучасності». У програмі було виконано твори Й. С. Баха (та транскрипції його творів О. Зілоті, Й. Брамсом), Р. Глієра, А. Уотсона та власні твори М. Сєрова, що вперше були представлені в Україні.

Гості вітальні отримали неймовірне задоволення від чудової музики та загальної натхненної аури, що панувала у залі протягом усього концерту. Атмосфера музичного свята створювалася артистами, залюбленими у музику, не тільки блискучим виконанням, але й «інтермедіями» – розповіддю про кожен твір і кожен музичний шедевр, що виконувався.

Дует Микити Сєрова (Німеччина) та Ігоря Рябова (Україна) склався ще під час навчання у музичній школі у Києві. Дружба продовжується і зараз, а добре розуміння один одного надають можливість досконалого відчуття ансамблю – і, як результат, – досконале втілення композиторських задумів Баха і Глієра, звичайно ж і самого автора-виконавця Микити Сєрова.

У програмі концерту прозвучала не тільки музика для гобоя з фортепіано, але й сольні твори для фортепіано, вокальна музика. Особливе враження на присутніх справила у виконанні Ігоря Рябова «Чакона» Й. С. Баха у транскрипції Й. Брамса для лівої руки, що вперше виконувалась у стінах нашої Вітальні. Ще на гостей очікувала несподіванка: окрім оголошеної програми, присутні мали нагоду почути арію з твору «Кавова кантата» Й. С. Баха у виконанні лауреата міжнародних конкурсів Андрія Кошмана (баритон) .

Після кожного зіграного твору зал вибухав захопливими оплесками. Дуже вдячні талановитим музикантам за чудовий концерт та бажаємо їм творчих успіхів! Чекаємо нових зустрічей!

Співробітники відділу також приготували приємні сюрпризи для артистів. Після закінчення концертної програми вони, як і гості «Музичної вітальні», ознайомилися з невеликою виставкою, з рідкісних нот ХVІІІ ст. з нотної колекції Олексія Розумовського.

1. Рукописні ноти рідкісного концерту для гобоя Йогана Гренсера – шведського композитора німецького походження (наскільки можна довідатися, крім нашої, концерт є ще тільки в одній бібліотеці світу і ніколи не друкувався). Фото № 7-10

Grenser, Johann Friedrich ( 1758–1794 ) Concerto [C dur] | a | Oboe Concertato | Due Corni F | Due Violini | Viola | e Basso | Del Sig. Grenser. Рукописні партії. Остання чверть XVIII ст.

2. Збірники улюблених арій з французьких опер ХVІІІ ст., що вийшли друком у 1770–1780 роках (демонструвалися 7, та 9 випуски, але у ВМФ є випуски з 1 по 11). Фото № 11-19

Extrait des airs françois de tous les opéras nouveaux… pour le chant avec basse continue. – A La Haye : chez B. Hummel, [1775–1780].

Додаємо декілька фото з концерту (№ 1-6) та виставки (№ 7-19).

Переглянути фрагмент з концерту можна за посиланням:
https://youtu.be/-SaKtQsvqc0

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 305.
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)