У головній бібліотеці України презентували «енциклопедію» українсько-казахстанських відносин – історико-публіцистичний збірник «На основі взаємної поваги і довіри»

Поділитися: 

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулася презентація історико-публіцистичного збірника «На основі взаємної поваги і довіри», підготовленого директором Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин Миколою Степаненком на відзначення 550-річчя казахської державності та 20-річчя Конституції Республіки Казахстан.

У рамках цього заходу головну бібліотеку країни відвідав  Радник-посланник Посольства Республіки Казахстан в Україні і Республіці Молдова Аргин Оспанов та інші поважні гості.

Аргин Оспанов підкреслив глибоку символічність того, що презентоване видання вийшло друком у рік, багатий для Казахстану на події: 550-річчя казахської державності, 20-річчя Конституції Республіки Казахстан та ін. «Збірник є результатом майже десятилітньої праці автора, широко відображає досягнення Казахстану в економічній, політичній, культурній діяльності та у  питаннях співробітництва зі світом», – зазначив Радник-посланник Посольства Республіки Казахстан в Україні і Республіці Молдова.

Вагомим внеском у зміцнення українсько-казахстанської дружби назвав історико-публіцистичний збірник Валерій Горовий, заступник генерального директора з наукової роботи НБУВ, д-р іст. наук, професор. «Презентований збірник має енциклопедичне значення в контексті представлення сучасного життя Казахстану, ознайомлює з досвідом формування державності, налагодження міжкультурного діалогу, вирішення економічних, культурних і соціальних проблем», – зауважив Валерій Горовий.

Микола Степаненко, директор Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин і автор збірника «На основі взаємної поваги і довіри», висловив переконання, що це видання – найбільш повно відображає різні аспекти діалогу між Казахстаном і Україною. З огляду на це, дуже важливо, аби експерти й дослідники українсько-казахстанських відносин активно використовували цей збірник в своїй роботі. «Заради цього, – підкреслив Микола Степаненко, – значку кількість його примірників я  передаю до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, дозволяю перевидавати його, розміщувати у відкритому доступі на сайтах, зокрема і на порталі НБУВ».

Із виходом у світ книжки Миколу Степаненка привітав державний і громадський діяч, поет і прозаїк, Герой України Іван Драч, висловивши сподівання, що історико-публіцистичний збірник дасть поштовх для подальших досліджень історії та культури обох держав, обміну інформацією, налагодженню більш тісних контактів.

«Ця книга і справді має бути в усіх, хто займається багатовекторним розвитком відносин між нашими державами», – наголосив Юрій Канигін, д-р економ. наук, професор, письменник, член Спілки письменників України. За його словами, прочитання цієї книжки дає нам усвідомлення того, що ми, на жаль, не використовуємо й десятої частини тих можливостей українсько-казахстанських відносин, які апріорі можливі.

Учасники презентації також обмінялися думками щодо реалій і перспектив у відносинах між Україною та Казахстаном, духовного і культурного розвитку двох народів, входження обох країн до кола провідних країн світу, а також висловили подяку Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за її участь у зміцненні мостів дружби між Республікою Казахстан і Україною.

Перед початком презентації учасники та гості заходу оглянули розгорнуті у виставкових залах Бібліотеки експозиції - книжкову виставку на честь святкування 550-річчя казахської державності, на якій представлено унікальні видання, присвячені історії Казахстану, традиціям, культурі, природі, динамічному розвитку і процвітанню Незалежного Казахстану, та фотовиставку «Казахстан сьогодні».

Окрім цього, високоповажні гості відвідали Фонд Президентів України (ФПУ), де у рамках заходу експонується виставка видань про Республіку Казахстан із дарчими підписами президентам України, а також книжок, отриманих у дарунок від Музею Першого Президента Республіки Казахстан та Національної бібліотеки Казахстану. Директор ФПУ Людмила Галаган ознайомила присутніх з колекціями Фонду та специфікою інформацйно-аналітичної діяльності його підрозділів. Серед колекції подарунків президентам України були представлені й презенти, отримані під час офіційних візитів очільників української держави до Республіки Казахстан.

Прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: