У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського презентують книгу про українсько-казахстанські відносини

Поділитися: 

4 вересня 2015 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбудеться презентація історико-публіцистичного збірника «На основі взаємної поваги і довіри» директора Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин Миколи Степаненка.

Організатори заходу: Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, Міждержавний інститут українсько-казахстанських відносин, Посольство Республіки Казахстан в Україні та Республіці Молдова.

Основна теза. Початок XXI століття означений новим етапом в українсько-казахстанських відносинах. Вони стали більш прагматичними і базуються, як і колись, на принципах взаємоповаги та взаємовигідному вирішенні міждержавних проблем. Вивчення сучасного стану українсько-казахстанських відносин для наших народів є досить актуальним, вимагає теоретичного осмислення, науково обґрунтованих висновків і рекомендацій. Це дозволить більш чітко визначити перспективи міждержавних відносин, спираючись на багатий спільний історичний досвід.

До історико-публіцистичного збірника увійшли три змістовно поєднані між собою роботи:

«Центральноазіатський барс». Книга присвячена ключовим етапам історії розвитку казахської державності, культури й багатовікових національних традицій. Розкрито сторінки з моменту здобуття незалежності Казахстану, проаналізовано пройдений країною тернистий шлях від перших економічних реформ і створення правової основи демократичного суспільства до визнаних світовою спільнотою успіхів у соціально-економічному розвитку, зміцненні державності та єдності нації Республіки.

«Україна і Казахстан в єдиному потоці історії». У цьому творі автор висвітлює спільну історію українського та казахстанського народів, звертається до фундаментальних уроків минулого, розмірковує про історичний шлях, пройдений нашими народами, акцентує увагу на проблемі збереження загального духовної спадщини.

«На основі взаємної поваги і довіри». Книга окреслює найважливіші події в новітній історії взаємин Республіки Казахстан та України. Висвітлюються становлення і розвиток політичних, економічних, культурних відносин між двома незалежними країнами, які завжди відрізнялися взаємною повагою і доброзичливістю, прозорістю та всебічної взаємною підтримкою.

Видання презентує автор, директор Міждержавного інституту українсько-казахстанських відносин Микола Степаненко.

Очікується, що в заході візьмуть участь: Надзвичайний і Повноважний Посол в Україні та Республіці Молдова, видатні державні та громадські діячі України, вчені, письменники, представники культури.

У рамках проведення заходів, що передують презентації, у виставковому холі на другому поверсі головного корпусу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (проспект 40-річчя Жовтня, 3) експонується книжкова виставка на честь святкування 550-річчя казахської державності. Основу експозиції складають унікальні видання, присвячені історії Казахстану, традиціям, культурі, природі, динамічному розвитку і процвітанню Незалежного Казахстану – видані на замовлення Міністерства закордонних справ Республіки Казахстан.

Окрім цього до презентації у Фонді Президентів України НБУВ розгорнута виставка видань про Республіку Казахстан із дарчими підписами президентам України, а також книжок, отриманих у дарунок від Музею Першого Президента Республіки Казахстан та Національної бібліотеки Казахстану.

Учасники заходу також матимуть змогу переглянути фотовиставку «Казахстан сьогодні».

Реєстрація учасників: 14.45 – 15.00; початок о 15.00 в залі засідань Вченої ради НБУВ (к. 344) за адресою: просп. 40-річчя Жовтня, 3, ст. метро «Деміївська».

Акредитація журналістів та представників ЗМІ за телефоном:  +38 (044) 525-40-74

або за е-mail: presa@nbuv.gov.ua

Прес-служба НБУВ