Нове надходження до відділу стародруків та рідкісних видань

Поділитися: 

Нещодавно до відділу стародруків та рідкісних видань надійшов в дарунок від Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку «Каталог видань кирилівського друку в установах Волині (1600–1825 рр.) / упорядн. С. Н. Крейнін; Адміністрація державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку. – 2-ге видання. – Луцьк, 2015. – 356 с.

Це друге видання з описом кириличних стародруків волинських збірок, перше вийшло друком у 2001 р. За цей час обсяг стародрукованих пам’яток волинських збірок збільшився більше ніж удвічі за рахунок дарунків до музейних збірок приватних осіб та археографічно-експедиційної роботи.

До складу нового каталогу увійшли описи 403 примірників видань збірок Волинського краєзнавчого музею, Державного історико-культурного заповідника в м. Луцьку Володимир-Волинського історичного музею, Любомльського, Манецького та Торчинського краєзнавчих музеїв та кількох інших установ.

Каталог яскраво і ошатно поліграфічно оформлений, містить велику кількість ілюстративного матеріалу, в тому числі фотографії стародруків. Окрім опису примірників в його складі вміщено короткі вступні статті, покажчики видань за друкарнями, назв та авторів книг, згаданих у маргіналіях осіб, а також цікава ілюстрована розвідка з історії Музею книги Луцького заповідника.

Щиро вітаємо волинських колег з виходом каталогу, що безперечно, є помітною подією на ниві дослідження стародрукованих пам’яток в Україні. Незабаром із каталогом можна буде працювати в читальному залі відділу.

Фотоматеріали: