Новітня вітчизняна біографіка: теорія, методика, практика. Одинадцяті Біографічні читання

Поділитися: 

4 червня 2015 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулися організовані Інститутом біографічних досліджень НБУВ спільно з Українським біографічним товариством Одинадцяті Біографічні читання «Новітня вітчизняна біографіка: теорія, методика, практика», присвячені пам’яті засновника і першого директора Інституту біографічних досліджень НБУВ, доктора історичних наук, професора Віталія Сергійовича Чишка.

В центрі уваги учасників Читань було обговорення таких проблем: новітня інформаційна парадигма і розвиток методичних засад вітчизняної біографіки; роль і місце біографічного знання в житті сучасного українського суспільства; бібліотеки як інтегратори і поширювачі біографічного знання.

У роботі Біографічних читань взяли участь науковці Інституту біографічних досліджень та інших підрозділів НБУВ, співробітники академічних інститутів, наукових установ, галузевих наукових бібліотек, викладачі вищих навчальних закладів різних міст України.

Вступним словом відкрив Біографічні читання генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, директор Інституту біографічних досліджень, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук Володимир Попик. Він схарактеризував ситуацію навколо біографічних досліджень, яка склалася останнім часом в Україні на тлі загальносвітових цивілізаційних процесів, наголосив на тому, що дослідження постатей видатних українців має відбуватися в усіх аспектах їхнього політичного, культурного і громадянського утвердження. У зв’язку із цими питаннями В.І. Попик визначив завдання бібліотек як інтеграторів і поширювачів біографічного знання.

Доповіді та повідомлення, виголошені на Одинадцятих Біографічних читаннях, в цілому відображали широке коло проблем, пов’язаних із розвитком сучасної вітчизняної біографіки, зокрема методологічних, термінологічних, практичних.

 

Тетяна Котлярова, учений секретар
Інституту біографічних досліджень
Фото: Кирило Леванюк
Олег Яценко
Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, к.125.
+38 (044) 288-1384
ibd@nbuv.gov.ua
9:15 до 18:00 (понеділок - п’ятниця)