На засадах професійного співтовариства

Поділитися: 

Упродовж двох днів, 1-2 квітня, Прес-служба Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського провела  навчальне заняття  з теми «Новини на порталі НБУВ: різновиди і особливості створення». У заході, що відбувся у залі засідань Вченої ради НБУВ, взяли участь співробітники бібліотеки, відповідальні за висвітлення діяльності, рекламу послуг та інформаційних ресурсів провідних підрозділів наукової бібліотеки. Заняття провела молодший науковий співробітник відділу комплексних наукових та науково-інформаційних проектів Інституту бібліотекознавства НБУВ Валентина Здановська.

Учасники заняття дізналися про новини як складову PR-діяльності бібліотек, ознайомилися з теоретичними та практичними засадами підготовки інформаційних  повідомлень для порталу НБУВ тощо.

У цікавій та  невимушеній формі Валентина Здановська  прочинила перед присутніми завісу таїнства побудови інформаційних повідомлень, яких би аспектів бібліотечної роботи вони не торкалися: від електронних виставок та бібліотечних сервісів –  до знаменних і пам’ятних дат, і навіть професійних свят.

Доповідачка зупинилася на деяких тонкощах журналістської майстерності, зокрема, фахових принципах «4 плюс 2» і «перевернутої піраміди»;  ознайомила слухачів із структурними елементами новин; розкрила сутність таких понять, як «лід», «бекграунд» та багато іншого, всього не перелічиш.

Головне, що весь цінний навчальний матеріал, що пролунав з вуст Валентини Петрівни, незабаром буде оформлений у вигляді методичних рекомендацій, з якими зможуть ознайомитися ті співробітники, які з тих чи інших причин, не змогли взяти участі у навчанні.

Наприкінці заняття, його учасники не залишилися байдужими: було задано чимало запитань, і, що найцінніше, – висловлено цілу низку  побажань, які будуть враховані співробітниками прес-служби і ляжуть в основу подальшого бібліотечно-журналістського професійного співтовариства.

Леся Туровська, молодший науковий співробітник
відділу комплексного бібліотечного обслуговування НБУВ

 

Прес-служба НБУВ і особисто Валентина Здановська дякують слухачеві навчального заняття «Новини на порталі НБУВ: різновиди і особливості створення» Лесі Туровській за успішне виконання «домашнього завдання»  –   підготовку інформаційного повідомлення за його підсумками.

Фотоматеріали: