Новини жовтня

Поділитися: 

  2 жовтня 2014 р. 75-річчя відсвяткувала Національна історична бібліотека. На урочистостях з цієї нагоди колег привітала заввідділом стародруків НБУВ Г. І. Ковальчук.  Приєднуємось до поздоровлення!

  7 жовтня 2014 р. у Науково-технічній бібліотеці ім. Г. І. Денисенка Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» відбулося перше заняття Школи-практикуму для співробітників відділів рідкісних і цінних видань університетських бібліотек на тему «Складання бібліографічних описів на стародруки, рідкісні та цінні видання». Безумовно, тема заходу зацікавила фахівців: на засіданні були присутні 50 співробітників спеціалізованих відділів бібліотек, і не лише вузівських. Серед доповідачів виступила заввідділом стародруків та рідкісних видань НБУВ Г. І. Ковальчук, яка зосередила увагу слухачів на проблемі уніфікації термінології книгознавчого опису, зупинилася на загальних засадах опису стародруків та рідкісних видань.

   16 жовтня 2014 р. у виставкових залах Національного музею літератури України відбулося урочисте відкриття виставки «Від «Апостола» Івана Федорова до «Кобзаря» Тараса Шевченка. Наукова реставрація». Експозиція репрезентує відреставровані фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України стародруки та рідкісні видання 1574-1860 рр. На виставці представлені пам’ятки з 15 музейних закладів і бібліотек України, серед яких Національний музей літератури України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний художній музей України, Національний музей Тараса Шевченка, Чернігівський обласний історичний музей ім. В. В. Тарновського та ін. Позитивне враження від заходу отримали співробітники відділу стародруків та рідкісних видань, а також інших підрозділів НБУВ, які були присутні на виставці.

  20 жовтня 2014 р. у приміщенні відділу стародруків та рідкісних видань відкрилася книжкова виставка «Життєдайне джерело», присвячена 280-річчю виходу першої книги друкарні Почаївського Успенського монастиря – Служебника 1734 р. На виставці представлено кілька десятків почаївських  друків XVIII - початку XIX ст., що зберігаються у фондах відділу. Виставку підготувала старший науковий співробітник відділу, к. філол. наук Н. В. Заболотна. Експозиція відкрита для відвідувачів із понеділка по суботу з 9.15 до 17.30.

    22 жовтня 2014 р.  у рамках міжнародної наукової конференції «Місце і роль бібліотек у формуванні національного інформаційного простору» було проведено секцію «Рукописна і книжкова спадщина в національному інформаційному просторі: теоретичні і практичні аспекти формування електронних ресурсів». Співробітники відділу стародруків та рідкісних видань брали активну участь у заході. Особливий інтерес у слухачів викликали доповіді, присвячені проблемам формування Державного реєстру книжкових пам’яток, бібліографічного опису примірників видань Й. Торжевського та стародруків із колекції «Ельзевірів»; реконструкції бібліотеки Віцинського василіанського монастиря та книгозбірні митрополита Флавіана; особливостям відображення історичних подій у заголовках газет ХХ ст. та ін.

Фотоматеріали: 

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 1-й поверх, к. 114.
+38 (044) 288-1385
vsrv@nbuv.gov.ua
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)