Державний політехнічний музей при НТТУ «КПІ» проводить міжнародний науково-практичний семінар "Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація"

Поділитися: 
Дата події: 
25-11-2013 до 26-11-2013

Співробітники відділу програмно-технологічного забезпечення комп'ютерних мереж НБУВ приймуть участь у Міжнародному науково-практичному семінарі "Оцифроване надбання: збереження, доступ, репрезентація" з метою презентації та розвитку цифрових проектів НБУВ, формування яких забезпечує та організовує відділ:

25-26 листопада 2013 року на базі Державного політехнічного музею при НТТУ «КПІ» буде проведено перший науково-практичний семінар з серії інформаційно-навчальних заходів з питань оцифровки історичного, культурного та наукового надбання, що зберігається в архівах, музеях, бібліотеках і приватних колекціях.

Метою цих заходів є ознайомлення фахівців з передовими світовими практиками, навчання технологіям оцифровки, формування та інтеграції цифрових колекцій, методам їх розповсюдження та використання.

Формат проведення: лекції, презентації, майстер-класи, тренінги, антиконференції: професійні діалоги і консультації, робочі групи для пошуку спільних технологічних рішень.

Заходи проводитимуть досвідчені вітчизняні та зарубіжні фахівці з оцифровки та суміжних напрямків інформаційно-комунікаційних технологій.

До участі запрошуються фахівці та керівники архівів, музеїв, бібліотек, видавництв, власники приватних колекцій, науковці, усі бажаючі набути знання та навички з технологій оцифровки.

Перший захід присвячений питанням цифрової репрезентації та інтеграції у европейський каталог оцифрованого надбання EUROPEANA колекцій та архівів фотографій і негативів, які зберігаються практично в усіх установах культури, наукових і навчальних закладах, засобах мас-медіа, виробничих організаціях,
у приватних колекціях і сімейних архівах та є національним ресурсом фотодокументів, що відображує історію нашої країни.

 

Семінар проводять:
- Писаревська Наталія Володимирівна, директор Державного політехнічного музею КПІ, фахівець з музеєзнавства (м. Київ, Україна)
- Андреа Де Поло менеджер проектів Фотоархіву Фрателлі Алінарі, консультант з оцифровки культурного надбання, фахівець у галузі технологій оцифровки фотодокументів, е-комерції (м. Флоренція, Італія)
- Хіларі Робертс головний куратор фотоархіву Імперського військового музею, архівіст, професійний фотограф, фахівець з історії воєнної фотографії, оцифровки та видання фотоконтенту (м. Лондон, Великобританія)
- Баркова Ольга Валентинівна, к.т.н., заступник директора з розвитку ІКТ Спеціалізованого Центру БАЛІ (ТОВ), заступник голови технічного комітету стандартизації України "Інформація і документація", фахівець у галузі електронних бібліотек, цифрових колекцій, технологій оцифровки (м. Київ, Україна)

У програмі семінару:
Презентації:
- Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ»: колекції фотодокументів (Писаревська Н.В.)
- Архів фотодокументів і музей Фрателлі Алінарі (Fratelli Alinari): історія, фонди, діяльність (Андреа Де Поло)
- Фотоархів Імперського військового музею Великобританії: збереження, оцифровка, використання кіно та фотодокументів; цифрові проекти до ювілеїв відомих подій (Хіларі Робертс)
- Україніка в Европеані: ініціатива і досвід підключення оцифрованого документного надбання Укріїни до інтегрованого европейського каталогу EUROPEANA (Баркова О.В.)

Лекція "Оцифровка фотодокументів: передові практики збереження і доступу" (Андреа Де Поло)
- Майстер-клас Оцифровка фотодокументів: організація технологічного процесу, ліцензування та захист оцифрованого контенту (Андреа Де Поло)

Лекція "Програмно-технологічні рішення інтеграції оцифрованого фотоконтенту в розподілені цифрові колекції та електронні енциклопедичні ресурси" (Баркова О.В.)
Майстер-клас Підготовка контенту для Европеани: вимоги до цифрових копій фотодокументів, метадані у форматі LIDO (Баркова О.В., Андреа Де Поло)

Професійний - Співробітництво з EUROPEANA PHOTOGRAPHY
діалог - Перспективи участі українських організацій у програмах ЕС
- Шляхи комерційного використання фотодокументів:
досвід та пропозиції Societа Fratelli Alinari IDEA S.p.A.

Під час професійного діалогу буде обговорена можливість співробітництва з європейськими проектами і партнерами різних форм поширення публічного, ліцензованого і приватного оцифрованого фотоконтенту.

Робочі мови семінару: українська, російська, англійська.

По закінченню заходу учасники отримують ІМЕННИЙ СЕРТИФІКАТ

Умови участі

Участь у семінарі безкоштовна. Транспортні витрати, проживання та харчування – за рахунок учасників. Довідкова інформація про готелі надаватиметься за вимогою учасника.

Заявки на участь у семінарі
з наданням відомостей про учасника:
ПІБ, повна назва організації, місто, посада, телефон, Е-mail

просимо надати до 18.11.2013
E-mail: museum@kpi.ua ; ikt@scbali.com ; Факс: +38(044) 406-85-17
(з поміткою "Участь у семінарі");
Електронна реєстраційна форма (додається)

Пропозиції спонсорам
Пропонуємо Вашій компанії стати спонсором наших заходів.
У ході заходів спонсорам надається можливість ознайомити аудиторію з діяльністю і пропозиціями компанії у формі повідомлень, презентацій, рекламних інформаційних матеріалів, розміщення логотипу та інформації у матеріалах семінару.

Місце проведення
м. Київ, просп. Перемоги, 37, корп. 6
Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ»
Зал адміністративної ради (1 поверх)
Карта розміщення та інформація щодо проїзду: http://museum.kpi.ua/location/

Регламент роботи
Початок роботи – 25 листопада 2013 р. о 9.30
Початок засідань – о 10-00. Перерва на обід: з 13-00 до 14-00
Кава-брейк: о 11-00 ; 15-30
Закінчення роботи – 26 листопада 2013 р. о 15.30
Професійний діалог – 26 листопада 2013 р.
Екскурсія по музею

Телефони оргкомітету: (044) 406-86-40; (044) 410-54-45
Контактні особи: Іл’ясова Лариса Степанівна, тел. +38 (095) 4234914
Баркова Ольга Валентинівна, тел. +38 (050) 6435421

Докладніше про заходи та остання актуальна інформація щодо програми та розкладу: