Зібрання українського кіноплаката

Зібрання українського кіноплаката НБУВ, яке представляє роботи більш як 250 художників, охоплює хронологічний період від 1923 до початку 1990-х, тобто репрезентує кіноплакат від початку його становлення в українському образотворчому мистецтві. Фундаментальна джерельна база (більш як 3 тис. примірників) дозволяє дослідити цей вид аркушевих образотворчих видань у багатьох аспектах відображеної на плакаті інформації, проланалізувати конкретний період його розвитку.

Зібрання кіноплакатів є свідченням діяльності у цій галузі графічного мистецтва таких неординарних і талановитих художників 1920 – 1930-х рр., як М. Івасюка, К. Болотова, О. Довженка, А. Фіногенова, Б. Крюкова, І. Літинського, А. Бондаровича, А. Мартинова, М. Кузьковського, Я. Леуса, Ш. Кремермана, С. Манделя, Ю. Кордиша, О. Бобровникова та ін., а також майстрів, що працювали в кіноплакаті у 1960 – 1990-х рр., зокрема, подружжя Т. А. та Т. І. Лящуків, І. Суржера, І. Кружкова, І. Дзюбана, Т. Хвостенко, В. Решетова, О. Ворони, І. Горбенка, В. Мельникової, Е. Антохіна, Ю. Воєводи, Л. Даценко, В. Шості, С. Ляліна, О. Семенка, В. Подчекаєва, І. Горбенка, О. Лембергського, С. Міссана, В. Бескакотова, В. Єрка, В. Вітра та інших митців.

Зібрання вітчизняного кіноплаката висвітлює кінематографічний репертуар відповідного періоду, а також подає відомості про роботу сценаристів, операторів, акторів, окремих кіностудій і кіноорганізацій країн колишнього СРСР та зарубіжних країн. Зібрання є вагомою джерельною базою з історії кіномистецтва, яка не лише засвідчує величезний доробок екранного мистецтва та допомагає внести деякі фактографічні корективи до вітчизняного кінолітопису, а й надає можливість дослідити творчість художників, які долучилися до цього жанру плакатної графіки.

У даний час триває робота зі створення бібліографічної бази даних (ББД) українського кіноплаката.

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 302.
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)