Прес-анонс Міжнародної наукової конференції «Адаптація завдань і функцій наукової бібліотеки до вимог розвитку цифрових інформаційних ресурсів» в рамках відзначення 95-річниці НБУВ та НАН України

Поділитися: 

У 2013 році Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського – головному бібліотечно-інформаційному центру нашої держави - виповнилося 95 років. Цю дату Бібліотека святкує разом із Національною академією наук України, як перша її установа.

За цей період Бібліотека зробила вагомий внесок у розбудову науково-технічного й культурного потенціалу України й нині активно сприяє інтеграції вітчизняної науки у європейський і світовий науково-інформаційний простір. Головна книгозбірня країни виховала цілу когорту докторів і кандидатів наук, сформувала свої наукові школи, визнані в Україні та за її межами. Її партнерами з реалізації наукових проектів та здійснення книгообміну виступають провідні бібліотеки країн Європи, Америки, Азії.

Одним із основних напрямів розвитку інформаційної галузі в наш час є створення електронних бібліотек. НБУВ формування власного фонду електронних документів розпочала ще у 1997 р., а упродовж останніх років нею створено інформаційний веб-портал більш високого рівня, на якому здійснюється розгортання цифрових історико-культурних колекцій, електронної бібліотеки, окремих спеціалізованих веб-сайтів з актуальної тематики. Головна мета - створення цифрової бібліотеки «Україніка», що дасть змогу розкрити всю велич і багатоманітність духовних надбань України.

З 8 по 10 жовтня у приміщенні Бібліотеки проходитиме Міжнародна наукова конференція «Адаптація завдань і функцій наукової бібліотеки до вимог розвитку цифрових інформаційних ресурсів».

Традицію проведення щорічних наукових форумів у НБУВ було започатковано ще двадцять років тому. В центрі уваги цьогорічного заходу  - проблеми розвитку інформаційних ресурсів, створення цифрових бібліотек, посилення їх ролі у формуванні національного електронного інформаційного простору. Актуальну тематику конференції передбачено обговорити на пленарному та секційних засіданнях, семінарах і круглих столах . У роботі конференції братимуть участь видатні вчені і спеціалісти українських бібліотек та наукових установ, а також гості і колеги з-за кордону.

В рамках заходу відбудеться Спеціальне засідання Української бібліотечної асоціації та Асоціації бібліотек України "Бібліотечні асоціації та цінності бібліотечної професії у цифрову еру» за участю директора Офісу інтелектуальної свободи Американської бібліотечної асоціації Барбари Джонс.

Під час наукової конференції працюватимуть виставки друкованої продукції провідних видавництв та книготорговельних організацій країни, а також видань НБУВ за 95 років її діяльності.

Матеріал підготувала прес-служба НБУВ

Фотоматеріали: 
У 2013 році Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського – головному бібліотечно-інформаційному центру нашої держави - виповнилося 95 років.