Круглий стіл "Інтернет у бібліотеці : що далі?"

Поділитися: 

28 липня 2011 р. у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбувся круглий стіл "Інтернет у бібліотеці : що далі?".

Організатори: Посольство США в Україні, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.

Засідання відкрив перший заступник Генерального директора НБУВ, канд. іст. наук В. І. Попик. Він подякував Посольству США в Україні за допомогу в подальшій комп'ютеризації Бібліотеки, зокрема, в наданні гранту на створення в ній зони Wi — Fi і за розуміння складних завдань, які сьогодні повинно розв'язати світове бібліотечне співтовариство, оскільки вони перебувають у площині загальних цивілізаційних проблем.

Директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, д-р іст. наук В. С. Пашкова виступила з доповіддю. В ній ішлося про ряд актуальних програм, що сприяють доступу широкого загалу до інформації через Бібліотеку. Ці проекти Посольство США в Україні реалізує через публічні бібліотеки. В багатьох із них завдячуючи цьому для читачів, зокрема, відкрито безплатні інтернет-центри.

В. С. Пашкова порушила нагальні проблеми сучасної бібліотеки: її суспільний статус; необхідність діяльності взагалі; ставлення громадян країни до цього соціального інституту; стратегія розвитку бібліотек різного рівня: від національних до районних; бібліотека-музей; бібліотека-портал; бібліотека архів; бібліотека — віртуальний комплекс і т. д. Зокрема, нею було поставлене риторичне запитання: бібліотека має надавати пріоритети створенню власних ресурсів, чи підтримці доступу до світових джерел інформації ?

Значний інтерес викликав і виступ спеціаліста Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні О. М. Трачук, яка охарактеризувала можливості блогів.

У невимушеній обстановці відбулося жваве і предметне обговорення питань, які хвилюють усіх співробітників НБУВ: бібліотекарів, комп'ютерників, науковців, а в засіданні круглого столу взяло участь майже 40 осіб.

У підсумку було підтримано пропозицію першого заступника Генерального директора НБУВ В. І. Попика відносно подальшого проведення круглих столів з проблем роботи сучасної бібліотеки.

Фотоматеріали: 
Відкриття круглого столу "Інтернет у бібліотеці : що далі?"
Виступ спеціаліста Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні Олесі Трачук
Учасники заходу
Учасники заходу