15 липня - День Української Державності
Це свято додалось до визначних дат, які відзначає Україна, лише 4 роки тому. Але насправді в 2021 році саме офіційно підтверджено здійснення віковічних прагнень українського народу – набуття своєї власної незалежної держави.
Повертаючи нас до цього складного, міченого відстоюванням своєї держави на полях битв, втратами й нескореністю шляху до нашої незалежності, Український інститут національної пам’яті наголошує, що історія українського державотворення сягає своїми витоками середньовічної української держави Русь, центром якої був Київ.
Саме Русь заклала фундамент державницьких традицій українців. Звідси родом герб, грошова одиниця, а головне – Київ як політичний і культурний центр України. Наш давній символ – Тризуб, тож сьогодні наше суспільство об’єднує той же знак, що об’єднував і Русь. Ми є спадкоємцями Русі, Тризуба Володимира Великого.
Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Київської Русі. Прийняття у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу. Традиції Русі у розбудові загальноєвропейського культурно-релігійного простору продовжили, зокрема, Руське королівство, Українська козацька держава – Військо Запорозьке, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
Ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції. А держава – це спосіб забезпечення і запорука цілісного існування нації.
Держава і державність нероздільні як дерево і коріння. Без історичного коріння держава не може існувати. Історія дає суспільству усвідомлення зв’язку поколінь та конструювання спільного шляху. Адже кілька разів у ХХ столітті Україна здобувала суверенітет і втрачала його через внутрішні незгоди під час зовнішньої агресії. Національна єдність – обов’язкова умова збереження державності.
У цьому переконались українці, коли сусідня країна, маніпулюючи закликами до «братерства», вирішила підступною війною вторгнутись на нашу землю. Зазіхаючи на нашу свободу, претендуючи на нашу тисячолітню історію, вона прагне знищити нас і нашу державність. Але не повернути вільну людину до рабства, не відібрати свободи, час якої настав. За нами – незримі полки героїв, які століттями виборювали право на свою державу, за нами право і правда. І це додає сил нашим захисникам на полях битв.
Будьмо гідні своєї великої історії, гідні пам’яті кожного сина української землі, який поклав душу й тіло за нашу свободу! Тримаймо в собі Україну!
З Днем Української Державності!
Всі права захищено ©
2013 - 2025 Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Працює на Drupal | За підтримки OS Templates
Ми в соціальних мережах