«Воїни світла – герої Майдану»

Поділитися: 
Дата події: 
19-02-2024

…Перемога має давати людині відчуття радості. Але перемога Майдану Гідності в 2014 році чи не вперше мала гірке відлуння болючих втрат. Відстоювання українцями своєї свободи, яку хотів задушити диктаторський режим тодішнього президента, а разом з ним і приховуваний до часу ворог – сусідня держава, обійшлося нам 10 років тому  життями понад 100 відважних захисників України, нашої Небесної Сотні…

І ми тоді ще навіть не здогадувались, що це вже сходить над нами велика війна. Що «се до бою чоловіцтво зі звірством стає»…

20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні, встановлений Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Цьогоріч, як і минулого року, День Героїв Небесної Сотні відзначаємо в умовах повномасштабної війни. Втрачаємо синів і дочок уже не сотнями – тисячами… Але все так же беззастережно й самовіддано відстоюємо свободу рідної незалежної України.

Нинішній день, присвячений вшануванню їхньої пам’яті, пройде в Україні під гаслом «Залишаємось гідними своїх героїв».

До 10-ї річниці Революції гідності приурочено експозицію книжково-інформаційної виставки «Воїни світла – герої Майдану», яку підготовлено відділом соціокультурної діяльності НБУВ й розгорнуто  у виставковій залі  на другому поверсі головного корпусу Бібліотеки (Голосіївський проспект, 3).

 Складовими виставкової експозиції є задокументовані у світлинах українських фотографів Національної спілки фотохудожників України незабутні митті історичних подій. Вагому частину експозиції складають книги та монографії – а це 105 найменувань, основна увага в яких приділяється правдивому опису подій, людей, того духу взаємопідтримки і самопожертви, що панував на Майдані. Серед них і 36 художніх творів, як у поезії, так і прозових.

Книжково-інформаційна виставка представлена не тільки в експонатах, а має ще й електронний варіант, представлений за посиланням: http://www.nbuv.gov.ua/node/6407

Запрошуємо відвідувачів і користувачів ознайомитись з нашими виставками, вшанувати пам’ять героїв, згадати ті буремні події.   

Фотоматеріали: