Нематеріальна культурна спадщина України

   Дуже важливою частиною спадщини, крім пам’яток, творів мистецтва та колекцій цінних експонатів, є також традиції, живі прояви нематеріальні культури, які успадковані від предків і передаються майбутнім поколінням.

   Нематеріальна культурна спадщина відіграє надзвичайно важливу роль у формуванні ідентичності окремої соціальної групи і особистості. Існування нематеріальної спадщини в її великому багатстві є необхідною умовою для збереження культурного розмаїття в умовах зростаючої глобалізації. Взаємне розуміння нематеріальної культурної спадщини різних громад допомагає в проведенні міжкультурного діалогу і виховує взаємну повагу до інших способів життя.

Відділом соціокультурної діяльності підготовлено тематичну книжкову та електронну виставки «Нематеріальна культурна спадщина України».

   До електронної виставки увійшло більше ніж 100 видань, що висвітлюють такі  питання як: усна народна  творчість; народні традиції; звичаї; свята; обряди; народна виконавська майстерність (музична, пісенна, танцювальна, театральна); традиційні ремесла; знання, навички та світогляд українського народу, що стосується природи і всесвіту. Виставка також містить видання з елементів нематеріальної культурної спадщини України, їх виявлення, ідентифікації, документування.

 З книжковою виставкою можна ознайомитись в приміщенні Бібліотеки.

Додаткові матеріали: 
ДолученняРозмір
PDF icon презентація виставки10 МБ