Пам’яті вченого й колеги

Поділитися: 
Дата події: 
14-04-2023

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського глибоко сумує з приводу відходу у вічність відомого науковця й дослідника, доктора історичних наук, професора, лауреата Національної премії імені  Тараса Шевченка Сергія Івановича Білоконя.

Сергій Іванович свого часу був нашим колегою, пропрацював з 1978 до 1989 року науковим співробітником відділу рукописів НБУВ (тодішня назва – Центральна наукова бібліотека Академії наук УРСР). Невтомно займався дослідницькою й літературознавчою роботою, що стало вагомим підґрунтям його наступних наукових праць і численних публікацій. Ще донедавна, кілька років тому, він був нашим гостем, брав активну участь у презентації перевиданої книги з легендарною історією – «Київ. Провідник», упорядником якого в 1930-му році став український історик і мистецтвознавець Федір Ернст. С.І. Білокінь написав передмову до цього нового видання, в якій і розповів про трагічну долю книги, що стала відображенням трагічних доль багатьох її авторів і атмосфери у зловісні тридцяті роки минулого століття. Як відомо, тема масового терору в СРСР і боротьба за утвердження історичної правди в Україні хвилювали дослідника Білоконя упродовж усього життя. Його серце перестало битись на 75-му році…

Колектив Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського висловлює співчуття рідним, близьким і друзям Сергія Івановича Білоконя з приводу тяжкої втрати. Світла й незгасна йому пам’ять!