Єднання сили й духу українського народу

Поділитися: 
Дата події: 
22-01-2023

22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Це свято – символ національної й територіальної цілісності нашої країни. Знаменного дня 22 січня 1919 року в Києві на Софійські площі відбулося проголошення Акту Злуки  Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Це був історичний шанс для нас стати незалежною, самостійною державою. Однак з багатьох причин цього в наступні роки не сталося.  Але день став пам’ятним і сакральним для всіх борців за незалежність нашої держави. І  коли в період перебудови стало можливим відновити в історії і в пам’яті народу цю подію, вона відродилася 22 січня 1990 року незабутнім «живим ланцюгом єднання» від Івано-Франківська та Львова до Києва. Понад три мільйони людей узялися за руки, щоб підтвердити єдність народу у прагненні жити у своїй вільній, соборній, незалежній державі.  

На державному рівні свято Соборності України було встановлено 1999 року. І заходи, які відбуваються цього дня, покликані ще тісніше згуртувати українців. Особливо ж актуальне це завдання нині, в час надскладних для держави випробувань.

Російсько-українська війна виявила особливі грані сили духу нашого народу, міць Збройних Сил України. У цей відповідальний період українці змогли об`єднатися, створити потужний щит проти агресії. І в ці дні особливе значення має наш День Соборності. Ми переконуємось, що в часи зовнішньої агресії єднання, віра й переконаність у правоті свого шляху допомагають протистояти ворогу. Вони надають упевненості в тому, що ми подолаємо ці випробування. Адже маємо зрозумілу для кожного гідного народу мету – достойне життя у сильній неподільній країні. З українськими Кримом і Донбасом.

Зі святом вас, дорогі колеги, читачі, друзі! Шануймося, бо цього варті і ми, і наша непоборна країна!