З Новим роком та різдвяними святами!

Поділитися: 
Дата події: 
31-12-2022

Шановні наші друзі – колеги-бібліотекарі, науковці й дослідники, читачі, користувачі, відвідувачі, усі шанувальники слова і знань!

Відходить в історію 2022-й рік. Найнеймовірніший рік для України. Складне означення. Але рік видався ще складніший. Ми пережили його, спочатку вжахнувшись війні, а потім – зціпивши зуби, зібравши себе в кулак, витираючи сльози від втрат, стримуючи нерви, але – діючи. Це був рік, коли слова «аби лиш не було війни» стали не спогадами старшого покоління, а нашою реальністю. Рік страху, відчаю, очікування  і водночас надії. Рік, упродовж якого ми по-справжньому вчилися виживати. Вчилися терпіти  і водночас боротися. І ще більше навчилися вірити.  

Немає в Україні родини, колективу, яких би не зачепила війна. І  наша Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського відчула цей зловісний подих. І в перші дні, коли постало питання, як уберегти людей і наші унікальні фонди. Й тоді, коли ворожа ракета впала неподалік нашого приміщення, завдавши чималих пошкоджень. Долати всі труднощі мали насамперед ми самі. Але як потужно відчули ми упродовж цього року підтримку колег і друзів з усіх куточків світу!

З перших днів війни нам висловили солідарність  Британська бібліотека, Австрійська національна бібліотекаДержавна бібліотека в Берліні (Staatsbibliothek zu Berlin), Національна бібліотека Польщі (Biblioteka Narodowa w Warszawie), Литовська національна бібліотека імені Мартінаса Мажвідаса (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), Латвійська національна бібліотека (Latvijas Nacionālā bibliotēka), Національна бібліотека Естонії (Eesti Rahvusraamatukogu), Бібліотека Ягеллонського університету в Кракові (Biblioteka Jagiellońska), Національна бібліотека Іспанії (Biblioteca Nacional de España), Королівська бібліотека Данії (Det Kongelige Bibliotek)  та інші. Також простягли руку підтримки й професійні міжнародні співтовариства: CENL (Конференція європейських національних бібліотек), IFLA (Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ), SLA (Асоціація спеціальних бібліотек у США),  Міжнародна рада з архівів (Тhe International Council on Archives),

Велика наша подяка за конкретну й предметну матеріальну підтримку, яку надали національні бібліотеки  Британії, Німеччини,  Франції,  Швеції, об'єднання фінських університетських бібліотек, допомігши з комп'ютерною технікою, реставраційними матеріалами, посприявши в своїх країнах нашим біженцям, надаючи можливості стажування, участі в міжнародних форумах, публікуючи наші звернення і статті.

Це неоціненно під час тяжких випробувань! Це надзвичайно підтримувало нас, даючи відчуття спільноти, співдружності, віри в те, що ми з допомогою друзів здолаємо цю біду.

Навіть у випробуваннях війною ми всі, наш народ, навчилися працювати та допомагати один одному. Не розчинилися у ненависті й продовжуємо вірити. Крок за кроком, цеглина за цеглиною кожен з нас робить внесок у мир та майбутнє, що неодмінно настануть. Ми знаємо, що світло наших душ переможе пітьму.

Нині ми якнайбільше хочемо  перемоги, якнайбільше – миру! Саме наближення цього бажаємо вам, колеги й друзі, у ці новорічні та різдвяні свята! Щоб наші близькі були цілими, здоровими, по можливості – поруч з нами! Щоб доля берегла наших захисників, допомагаючи їм долати ворога! Щоб наша країна залишалась такою ж вільною й незалежною, з таким же сильним і волелюбним народом, яким ми вчилися бути попередні 30 років і яким ми є тепер!

  З Новим роком та різдвяними святами! Слава Україні!